Třinec – Vlašim 0:0

Třinec 0 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
27. 10. 2018 - 10:15

Třinec – Vlašim 0:0 (0:0)

 ŽK: Janoščín - Skopec, Fortelný, Túlio. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Hock. Diváci: 363.

Třinec: Adamuška – Kušnír (C) (73. Dedič), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko, R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Omasta (82. Janošík) – Hejný (46. Schwendt).  
Vlašim: Bačkovský – Kadlec, Plechatý, Piško, Mizerák - Janda (76. Túlio), Blecha, Skopec, Fortelný, Ivanko-Macej (66. Kučera) - Fotr (86. Dao).

V úvodu utkání se dostala na útočnou polovinu Vlašim, která pomocí rohového kopu zaměstnala domácí obranu, která však složila zkoušku úspěšně. Následně se o ostrý centr postaral Janda. Do zakončení se hnal Fortelný, ale na míč nedosáhl. Domácí odpověděli střelou Omasty, ale Bačkovský byl připraven. Utkání nadále nabízelo v prvním poločase přítomným divákům ne moc záživnou podívanou. Oba celky se dostávaly k občasným střeleckým pokusům, ale drtivá většina z nich mířila mimo branku. Ve hře obou celků se zřejmě promítla i důležitost souboje a k vidění byla i celá řada nepřesností. 

Úvod druhého poločasu přinesl nejprve ošetřování Ladislava Jandy a následně několik standardních situací Třince. Obrana Vlašimi však byla dobře konsolidovaná a svou práci dovedla na výbornou. V 55. minutě přišel o míč Čelůstka a vlašimský útočník Fotr se hnal kupředu. Naštěstí pro domácí dokázal zakročit včas Bedecs, který míč na poslední chvíli dokázal uklidit do bezpečí.

Zápas pokračoval dále v podobném tempu jako v prvním poločase. Až patnáct minut před koncem konečně přišla asi největší šance do té doby. Janoščín poslal do vápna parádní centr, který zasáhl hlavou Dedič a jeho střela jen o pár centimetrů minula spojnici tyče a břevna. V závěrečných minutách utkání se na hřišti přiostřilo a padlo několik žlutých karet, ale skóre se již neměnilo a oba celky se tak rozešly smírně po bezbrankové remíze.