Ústí n. Labem – Vlašim 0:0

Ústí n. Labem 0 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
12. 03. 2021 - 18:00

Ústí nad Labem – Vlašim 0:0 (0:0)

  ŽK: Gollnack - Kozel, P. Breda, Bassey.

Ústí nad Labem: Tvrdoň - Strada, Hudec, M. Bílek, Písačka - Miskovič, Emmer, Čičovský (88. Jiránek) - Prošek (88. Cantin), Kušej (73. Jakš) - Gollnack (66. Koubek). 

Vlašim: Markovič - Janda (73. Vrána), J. Štochl, P. Breda, Daniel Kozel (46. Zinhasović) - Jurásek, Průcha, Křišťan, Blecha - Dias, Bassey (89. Firbacher). 

Oproti úvodnímu jarnímu duelu s Táborskem udělal trenér Vlašimi několik změn v základní sestavě. Chyběl například vykartovaný Václav Svoboda a svou šanci poprvé v základní sestavě si odbyla trojice zimních posil ze Slavie – Markovič, Jurásek a Křišťan. 

V úvodu utkání se musel činit především Jakub Markovič v brance Vlašimi, který čelil zvýšené aktivitě domácího výběru. Aktivní byl především Vasil Kušej, který se dvakrát pokoušel Markoviče překonat, ale neuspěl. Odpovědí Vlašimi byla střela Diase, ale ta se mezi přesné nezapsala. Oba celky se snažily najít skulinku v soupeřově obraně, ale do poločasové přestávky se skóre nezměnilo. 

Úvod druhého poločasu moc nebezpečných situací nenabídl. Až v šedesáté minutě se do gólové šance po krásné kombinaci řítili hosté z Vlašimi. Konkrétně to byl Matěj Jurásek, který se ocitl sám před Tvrdoněm. Domácí brankář se vrhl pod nohy vlašimského záložníka a jeho akci tím ukončil. O několik minut později se dostal k míči Bassey, jehož ránu však Tvrdoň pokryl. 

Snaha o vstřelení rozdílové branky nešla upřít ani jednomu týmu, ale finální fáze na obou stranách nebyla ideální a nebylo tedy divu, že utkání nakonec dospělo k bezbrankové remíze. Vlašim si tak ze severočeského Ústí odváží bod.