Varnsdorf – Vlašim 0:2

Varnsdorf 0 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
08. 11. 2020 - 14:00

Varnsdorf – Vlašim 0:2 (0:1)

Branky: 17. Breda, 68. Červenka. ŽK: Hasil, Zbrožek, Lehoczki - Blecha, Průcha, Sváta, Červenka. Rozhodčí: Julínek – Dohnálek, Bureš.

Varnsdorf: A. Richter - Lehoczki, Kouřil, Hasil (46. Kubr), Heppner - Zbrožek, Bláha (81. Minsung), Kocourek, Rudnytskyy (C) - Ondráček (78. Schön), M. Richter (65. M. Kubista).
Vlašim: Řehák - Zukal, V. Svoboda, Daniel Kozel - Sváta, Průcha, Blecha, P. Breda (C) - Dias (85. Zinhasović), Červenka, Diamé (69. Firbacher).

První utkání po vynucené přestávce odehráli hráči Vlašimi v severočeském Varnsdorfu. Úvod utkání byl z obou stran vlažný. Po deseti minutých si připsali první vážnější střelu na branku vlašimští. Střelu Petra Průchy však brankář Richter pokryl. Domácí odpověděli střelou Heppnera, ale jeho rána z patnácté minuty mířila mimo tři tyče. O pár minut později však vnikl mezi obránci do vápna Petr Breda, jehož přízemní střela byla umístěná přesně k tyči – 0:1. Oba týmy si následně vypracovaly několik standardních situací, ale skóre se neměnilo.

Těsně před koncem poločasu rozehrával přímý kop Filip Blecha, ale tentokrát šikovný záložník Vlašimi přímou střelou síť nerozvlnil. Domácím se v posledních vteřinách nepovedl zakončit nadějný brejk, když Kouřil zamířil vysoko nad branku. Skóre se tedy v prvním poločase již neměnilo.

Po změně stran měli vlašimští hráči opět šanci navýšit své vedení. Přímou střelu z přímého kopu však opět zlikvidoval brankář Richter. S postupem času přišel tlak domácího celku, který se snažil o vyrovnání. Obrana Vlašimi však byla pozorná a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila. Naopak v 68. minutě využil rychlou akci svého týmu Marek Červenka a zvýšil vedení Vlašimi – 0:2

Severočeši se i nadále snažili dobývat branku Vlašimi, ale k přímému ohrožení Řehákovi branky se ne a ne dostat. Naopak Vlašim svými brejky soupeři zatápěla. Firbacherova rána však díky včasnému zákroku Richtera do branky nezapadla. Vlašim tak nakonec dokázala zápas dotáhnout do vítězného konce a mohla slavit tři body.