Vítkovice – Vlašim 0:2

Vítkovice 0 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
11. 06. 2020 - 17:00

Vítkovice – Vlašim 0:2 (0:1)

 Branky: 31. Svoboda, 90. Vedral. ŽK: Celba, Holiš - Svoboda, Průcha. Diváci: 284. Rozhodčí: Houdek – Caletka, Hrabovský.

Vítkovice: Květon – Celba (84. Martiník), V. Cverna (C), Holiš, Russmann (61. Helebrand) – Putyera (61. Bolf), Ožvolda (74. Plesník), Chvěja, Kania – Matoušek (46. Martišiak), Macej. 

Vlašim: Bačkovský – D. Hašek, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec – P. Breda, Blecha, Janda (C) (54. Fotr), V. Svoboda – Záviška (87. Vedral), Dias (54. Průcha). 

Do přímého souboje dvou celků namočených do bojů o záchranu vstupovali v lepším rozpoložení fotbalisté Vlašimi, kteří v neděli na domácím stadionu porazili Duklu 2:0. Svou formu si celek od bájné hory Blaník přenesl i do utkání ve vzdálených Vítkovicích. Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala působili nebezpečněji a mohli se dostat do vedení ve 25. minutě zápasu, ale Svobodovu ránu dokázal skvělým zákrokem zneškodnit Květoň. Záložník Vlašimi se však po neúspěchu nenechal odradit od dalšího pokusu a v jednatřicáté minutě se stal právě on hrdinou svého týmu, když překonal Květoně – 0:1. 

Hostující celek byl při chuti a sedm minut před koncem prvního poločasu přišlo přečíslení, které se rozhodl zakončit střelou z úhlu Jan Záviška. Jeho ránu však dokázal Květoň pohotově vytěsnit na rohový kop. Vlašim působila směrem dozadu dobře a soupeře nepouštěla do šancí a tak nebylo divu, že do kabin se lépe odcházelo právě hostům.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Vítkovičtí se pokoušeli dostat se do šance, ale Vlašim byla v obraně i nadále pozorná. Naopak rychlými protiútoky se hosté snažili pojistit své vedení. To se mohlo zdařit v 53. minutě, ale Květoň výtečným zákrokem střelu Závišky vyrazil. Do první vážnější šance se domácí dostali až v 61. minutě, ale svůj tým podržel Bačkovský.

Ve zbytku utkání si Vlašim pohodlně svůj náskok hlídala a v 66. minutě mohla přidat vytouženou pojistku. V dobré pozici se ocitl Fotr, ale zakončil pouze do připraveného Květoně. Nakonec se mohla vlašimská lavička radovat, když v nastaveném čase zužitkoval ideální přihrávku Filip Vedral a pojistil tak důležité tři body pro svůj tým. 

Další utkání odehraje Vlašim již v neděli, kdy doma v rámci 23. kola F:NL  od 17:00 hostí Chrudim.