Vlašim – Blansko 2:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 2 Blansko
04. 10. 2020 - 16:00

Vlašim – Blansko 2:2 (1:0)

Branky:  ŽK: Svoboda, Šmejkal - Lahodný. Rozhodčí: Raplík – Pečenka, Vejtasa. Diváci: 385.

Vlašim: Řehák – Broukal, J. Štochl (C), V. Svoboda, Daniel Kozel (52. Zinhasović) – Ruml, Průcha, Blecha, P. Breda – Červenka, Vrána (80. Firbacher).
Blansko: Halouska – Ilko (73. Martin Holek), Štrbák (C), R. Buchta, Klusák – Lahodný – Bartolomeu (60. J. Šašinka), Vasiljev, Harba, Kania (88. Helebrand) – Žák.

Nedělní utkání mezi Vlašimí a Blanskem v počátku nabídlo neurovnanou hru, která se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Až po osmnácti minutách přišla první šance a měli ji domácí. Centr se před branko snažil zakončit Jakub Štochl, ale jeho ráno zamířila nad branku. Netrvalo to však moc dlouho a domácí se přeci jen mohli radovat. Míč si převzal Michal Vrána a dalekonosnou ranou otevřel gólový účet utkání – 1:0.

Dlouhého trvání náskok Vlašimi mít nemusel. Ovšem ránu z bezprostřední blízkosti dokázal skvěle eliminovat brankář Řehák. Hosté se snažili a byli více aktivní, ale jejich snaha k ohrožení branky nevedla. Až těsně před koncem poločasu mohl vyrovnat Lahodný a po něm Kania, ale domácí brankář Řehák podržel svůj tým.

Domácí se snažili pojmout začátek druhého poločasu aktivně, ale slibně vyhlížející akce Červenky skončila ofsajdem a střelu Svobody ukryl v náruči Halouska. Hosté tak vycítili svou šanci a snažili se dostat domácí pod tlak, ale Řehák mohl být v klidu. Navíc mohl v 63. minutě slavit branku z kopaček Marka Červenky, který dokonale využil přihrávku Vrány – 2:0.

Dvougólová radost domácí však netrvala dlouho. Dvacet minut před koncem utkání se k míči na malém vápně dostal Jakub Šašinka a dokázal překonat Řeháka – 2:1. Domácí odpověděli vzápětí šancí Vrány, ale tentokrát domácí útočník na Halousku nevyzrál. V 79. minutě toho domácí litovali. Nedorozumění v zadních řadách Vlašimi totiž využil Filip Žák – 2:2.

Závěrečné minuty zápasu nabídly přítomným divákům ještě závar opřed hostující brankou, z kterého byly jen dvě zablokované střely. Utkání tedy nakonec skončilo remízou 2:2.