Vlašim – Brno 1:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 2 Brno
01. 05. 2022 - 13:15Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Brno 1:2 (1:1)

Branky: 17. Suchan – 7. Blecha, 89. Jak. Řezníček (pen.). ŽK: V. Svoboda, Breda, Vágner, Gning - Hlavica, Fousek, Šiman.

Vlašim: Vágner – Broukal, Breda, V. Svoboda, M. Hošek (46. Icha) – Jurásek, Křišťan, Rigo (82. Krunert), Suchan (82. Lehoczki) – Zlatohlávek (46. Gning), Solomon (65. Zinhasović).
Brno: Šiman – Bariš, Hlavica, Šural, Moravec – Dav. Jambor (63. M. Ševčík) – Nečas (63. Jak. Řezníček), Texl (81. Přichystal), Blecha, J. Hladík – Fousek (90. Zavadil).

Ve Vlašimi se začalo zostra. Již v sedmé minutě předvedl chybu před vlastní šestnáctkou Matěj Jurásek, míč dostal Filip Blecha a z malého vápna nedal domácímu brankáři šanci zareagovat – 0:1. O deset minut později se radovali také domácí. Svoboda dobře zakombinoval s Janem Suchanem, který z voleje zacílil přímo pod břevno – 1:1.

Domácí mohli otočit skóre ve svůj prospěch po standardní situaci, zakončení Tomáše Riga vytáhl Šiman mimo tři tyče. Vyrovnaný duel pokračoval i po přestávce, příliš nebezpečných brankových příležitostí se ale nekonalo. Po odpískané ruce v pokutovém území zahrával Jakub Křištan pokutový kop, s tím ale nenaložil dobře a branku Zbrojovky vůbec netrefil.

Když už se zdálo, že zápas skončí remízovým výsledkem, přišla rozhodující akce. Pozdní výběh Vágnera znamenal faul, s nařízenou penaltou si Jakub Řezníček poradil o poznání lépe a minutu před koncem řádné hrací doby zajistil brněnské Zbrojovce další tříbodové vítězství v poměru 2:1!