Vlašim – Č. Budějovice 0:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 1 Č. Budějovice
03. 03. 2019 - 14:30

Vlašim – Č. Budějovice 0:1 (0:1)

Branky: 14. Ledecký. ŽK: Novotný, Shabanov, Janda, Kučera - Mareček, Čavoš, Ledecký. Diváci: 806. Rozhodčí: Matějček - Kříž, Vaňkát.

Vlašim: Bačkovský – Pavlík (75. Kučera), Červak, Šabanov, Mil. Kadlec – Janda, Fortelný (23. Badocha), Blecha, Plachý (68. Fotr) – Dao, Novotný.

Č. Budějovice:  Staněk – L. Havel, P. Novák, Kladrubský, Helešic (84. Wermke) – Čavoš, Mareček, Javorek (86. Táborský), Martan (89. Brandner) – Provod, Ledecký.

První jarní utkání začalo ve Vlašimi celkem svižně. Už ve druhé minutě zápasu mohl jít vedoucí celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do vedení. Domácí obránce Chervak nerozehrál ideálně míč a nabídnutou šanci mohl využít Provod, ale jeho střelu zablokoval Shabanov. Netrvalo dlouho a domácí Dao mohl pohodlně skórovat do prázdné branky. Radost domácím sebral obránce Dynama, který dokázal míč odvrátit do bezpečí.

Vlašim se vedoucího celku nezalekla a snažila se hrát aktivně, ale ani Dynamo se nebálo útočit a po méně nápadné akci z pravé strany hřiště udeřilo. Centr na přední tyč dokázal dotlačit do sítě nejlepší střelec soutěže David Ledecký – 0:1. Domácí se i přes nepřízeň skóre snažili o odpověď, ale jejich kombinace na obranu Českých Budějovice nestačili. Největší šanci měli domácí po přímém kopu, kdy si míč do vlastní brány málem srazil hostující hráč.

V úvodu druhého poločasu mohlo Dynamo své vedení navýšit, ale Martan se svou střelou neuspěl. Vlašim se snažila rovněž přispět svým snažením ke změně skóre, ale zadařit se mohlo opět jihočeskému celku. Přečíslení tři na jednoho však neskončilo ideálním zakončením. Vlašimská snaha směrem dopředu byla vidět, ale k ohrožení Staňkovi branky se tým Ericha Brabce ne a ne dostat.

Útočné snahy Dynama naháněly více hrůzy. V 67. minutě zabojoval o míč Kladrubský a po jeho centru trefil Ledecký břevno! Zápas byl tedy stále otevřený a domácí se snažili vybojovat alespoň remízu. Šanci měl deset minut před koncem Fotr, ale z úhlu branku minul. V samotném závěru zápasu si zkušenější soupeř své vedení pohlídal a do jara vstoupil vítězně.