Vlašim – Chrudim 2:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 1 Chrudim
14. 06. 2020 - 17:00Městský stadion Kollárova

Vlašim – Chrudim 2:1 (0:0)

Branky:  51. Kadlec, 79. Fotr - 49. Ujec ŽK: Krčál (Chrudim). Rozhodčí: Černý – Batík, Dohnálek. Diváci: 350.

Vlašim: Bačkovský - Hašek, J. Štochl, Broukal, Frizoni – Kadlec, Záviška (87. Vedral), P. Breda, Dias (75. Diamé), Blecha -  Janda (46. Fotr).
Chrudim: Zíma – Hlavsa (85. Janoušek), Drahoš, Řezníček, Krčál – Nikodem (63. Rybička), Kesner, Krištof (77. Sixta), Mužík (77. Sulík) – Ujec (63. T. Dostálek), Vašulín.

Domácí tým vstoupil do utkání o něco aktivněji a v deváté minutě se dostal do první šance, kterou si vytvořil Hašek. Brankář Zíma však jeho pokus dokázal dostat mimo tři tyče. Postupem času se do zápasu dostali i hosté, ale sérii rohových kopů dokázali domácí v pohodě ubránit. Ve 24. minutě zahrozili opět domácí, ale Zíma tentokrát míč lapil do své náruče.

Po půl hodině hry se hosté na okamžik radovali z gólu. Centr si srazil do vlastní sítě Hašek, ale celé akci předcházel ofsajd hostujícího týmu a radost tak byla zbytečná. Do konce poločasu si ještě dokázal každý tým vytvořit po jedné šanci. Nejprve Diase dokázal zneškodnit Zíma. Dvě minuty před poločasovou přestávkou se na druhé straně zapotil i Bačkovský, ale nepřehlednou situaci nakonec dokázal dobrým zákrokem uklidnit.

Druhý poločas konečně přinesl fanouškům i branky. Jako první mohli slavit hosté. Chrudim dokázala rychle přenést hru z levé strany na pravou, kde se nakonec míče chopil Milan Ujec a hráč, který v minulosti působil právě ve Vlašimi s pomocí tyče poslal svůj celek do vedení – 0:1.

Vlašim se nechtěla nechat zahanbit a jen o dvě minuty později Záviška postrčil míč na Haška, který vše vyšperkoval centrem na volného Milana Kadlece, který hlavou do odkryté branky srovnal – 1:1. Netrvalo dlouho a domácí mohli slavit podruhé, ale Závišku dokázal Zíma výborně připravit o šanci skórovat.

Následovala ne moc záživná pasáž hry, kde se oba celky snažily, ale vážnější šance se přítomní diváci nedočkali. Zápas směřující k remíze však nakonec dokázali domácí rozhodnout ve svůj prospěch. Rozběhnutý Oskar Fotr dostal ideální pas za obranu a domácí útočník dokázal své sólo proměnit – 2:1. Hosté se snažili rychle odpovědět, ale Hlavsa rozvlnil pouze boční síť.

V dramatickém závěru utkání se ještě mohli prosadit domácí, ale Adama Diamé svou hlavičku poslal vedle branky. I přes to však domácí mohli po konečném hvizdu slavit zisk tří bodů za výhru 2:1. Pro Vlašim jde o třetí výhru v řadě.