FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 0 Chrudim

Vlašim – Chrudim 1:0 (0:0)

Branky:  55. Breda. ŽK: Kesner, Verner, Vencl.

Vlašim: Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, V. Svoboda – Jurásek (73. Janda), Křišťan, Průcha, Zinhasović (90+1. Zukal) – Bassey (73. Dias), Červenka (84. Firbacher).
Chrudim: Zíma – Kesner, Drahoš, Rybička, Verner – Řezníček, D. Hašek, Kang-hjon (64. Čáp), D. Breda (71. Látal) – Mužík, Vencl.

Utkání, ve kterém chtěla domácí Vlašim uspět a zůstat tak v boji o čtvrté místo, nabídlo přítomným divákům vyrovnanou podívanou. V úvodu zápasu byli domácí borci aktivnější, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší šanci. To hosté se nerozkoukávali dlouho a ve 12. minutě si míč navedl Rybička a krásnou střelou na zadní tyč jen o pár centimetrů minul domácí svatyni.

Kdo by čekal, že šancí bude přibývat, musel být zklamán. Vlašim i Chrudim sice ukazovali své útočné choutky, ale přesnost ve finální fázi dávala i nadějně vyhlížejícím akcím jasnou stopku. Nebylo tedy divu, že po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 0:0.

Po změně stran se přeci jen urodilo více šancí a hned tu první domácí dokázali proměnit. Krásnou fotbalovou akci vyšperkoval ideální přihrávkou Matěj Jurásek do míst, kde operoval Petr Breda, který zamířil přesně – 1:0. To ještě střele úvodní branky zápasu nevěděl, že se za chvíli stane opět hrdinou. Hostující tým se hnal za vyrovnáním a jeden z centrovaných míčů v 62. minutě vyboxoval brankář Řehák jen na nohy Kang-Hjona Yua a ten měl před sebou již jen prázdnou bránu, ale excelentní práci na brankové čáře předvedl právě Breda, který pohotovým zákrokem zabránil vyrovnání.

Využít situaci mohl o deset minut později Marek Červenka, který z úhlu postupoval sám na branku, ale domácí kanonýr svou střelu pod břevno nenasměřoval a míč skončil o pár centimetrů výš, než by Vlašim potřebovala. Snaha Chrudimi o vyrovnání přinesla několik rohových kopů, ale domácí celek dokázal tyto situace pohlídat a sám číhal na rychlé protiútoky. Jeden z nich mohl zakončit Dias, ale jeho lob vykopl z branky vracející se obránce.

Závěrečné minuty přinesly na hřiště i poměrně dost emocí, a to především díky častým faulům, ale standardní situace si oba celky dokázali pohlídat a nic ne tom nezměnilo ani nasazení brankáře Zímy v útoku při rohových kopech v nastaveném čase.  Vlašim tak uhájila jednobrankový náskok a připsala si tři body do tabulky.