FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 4 Dukla
15. 04. 2023 - 16:30Kollárova ulice, Vlašim

VLAŠIM – DUKLA 3:4 (0:3)

Statistiky:

Branky: 48. Horský, 51. Halinský, 57. D. Vala II – 26. a 40. Moulis, 33. Hrubeš, 74. Šebrle. ŽK: Horský – Zapletal, Havelka.

Sestavy: Vlašim: Vágner – D. Vala II, Vilotić (46. Nogha), Halinský, Onije (46. Heppner) – Smejkal (82. Janda), Křišťan, Suchan, Rigo, Solomon – A. Svoboda (46. Horský).

Dukla: Rada – Krch, M. Zapletal, Barac – Peterka, Havelka, Kozel, Moulis (83. Buchvaldek) – Červenka (83. Hudec), Hrubeš (64. Šebrle), Matějka (90+2. Piroch).

Na těžkém terénu na sebe narazily dva nejlepší celky jarní části soutěže. Podmáčený terén dával zabrat oběma celkům po necelé půlhodině hry z toho těžili hosté. Domácí obránce Vilotič nedokázal přesněji rozehrát a tohoto zaváhání dokonale využil Pavel Moulis, který poslal Duklu do vedení – 0:1. Domácí se snažili rychle reagovat, ale hlavička Denise Valy skončila s pomocí brankáře Rady nad břevnem. Gólem neskončila ani šance Smejkala, který zakončil těsně vedle.

Nedáš – dostaneš! Zatímco Vlašim své šance zahodila, tak hosté dokázali trestat Ve 33. minutě našel Moulis Hrubeše, který zvýšil na 2:0 pro pražský celek. Poločas hrůzy pro domácí celek zakončil pět minut před odchodem do kabin druhým gólem Pavel Moulis, který využil dalšího zaváhání v rozehrávce domácích – 0:3.

Vlašim o poločase sáhla hned ke třem změnám v sestavě a bylo to znát! Noví hráči na hřišti rozhýbali ten správný kolotoč. Ve 48. minutě unikl Filip Horský, který střelou pod břevno snížil – 1:3. Netrvalo dlouho s Rada musel pro míč do své sítě podruhé. Tentokrát ukázal dělovou ránu Denis Halinský. Jeho rána zpoza vápna se zastavila až v síti – 2:0.

Hosté výrazně znervózněli a na hřišti byl jen jeden tým a tím byla domácí Vlašim. Explozi radosti domácích fanoušků v 57. minutě způsobil Denis Vala, který si naběhl za obranu a vyrovnal na 3:3. Domácí byli jako politi živou vodou a cítili, že najednou je v jejich silách celé utkání překlopit na svou stranu. Šanci na zvrat měl na kopačce John, ale jeho ránu konečky prstů vytáhl na roh brankář Dukly.

Postupem času se hra uklidnila a Dukla se dostala zpět do hry. Otevřenou partii nakonec rozhodla situace ze 74. minuty, kdy centrovaný míč propadl k nohám střídajícího Štěpána Šebrleho a Dukla znovu vedla – 3:4. Vlašim se nechtěla s porážkou smířit a řítila se o chvíli později za vyrovnáním. Rigo posunul míč na Suchana, ale před ním na poslední chvíli zakročili obránci Dukly.

Napínavý závěr zápasu sice přinesl nápor domácích, ale pozorná práce obrany pražského výběru nedala domácím žádnou další vyloženou šanci na vyrovnání skóre. Vlašim tak po čtyřech výhrách v řadě padla.