Vlašim – Dukla Praha 3:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 2 Dukla Praha
07. 10. 2023 - 16:00Kollárova ulice

Vlašim – Dukla 3:2 (2:0)

Branky: 11. Singhateh, 30. Heppner, 63. Lacík – 56. Matějka (pen.), 67. Kozel. ŽK: Sanneh - Červenka, Jeřábek, Matějka.

Vlašim: Vágner - Biegon (65. Toula), Breda (C), Heppner, Kulhánek, Labík, Lacík (65. Šubert), Musil (84. Badu Dankwah), Nogha, Singhateh (90+4. Šmiga), Sanneh (65. Pernica).

Dukla: Šťovíček - Barac, M. Červenka (46. Zeronik), Hrubeš (82. Škoda), J. Jeřábek, Kozel, Matějka, Moulis (88. Buchvaldek), Peterka (C), Šebrle (77. Douděra), Ullman (77. Vondrášek).

Napínavá přestřelka na stadionu v Kollárově ulici začala zostra. Po devíti minutách hry se hnal do zakončení Moulis a orazítkoval tyč domácí branky. Nevyužité šance hosté litovali o dvě minuty později, kdy sudí nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. K rozehrávce se postavil Ebrima Singhateh a proměnil – 1:0.

Domácí byli jako politi živou vodou a o pár chvil později mohl zvýšit vedení Barnabáš Lacík, ale jeho pokus skončil těsně vedle. Po půlhodině hry se však mohli domácí radovat. Centr, který propadl na zadní tyč uklidil do sítě Petr Heppner – 2:0. Hosté se snažili do konce prvního poločasu snížit, ale to se přes dobře pracující obranu Vlašimi nepodařilo.

Zato druhý poločas nezastihl domácí celek v ideálním rozpoložení a v 56. minutě přišel trest v podobě proměněné penalty z kopaček Lukáše Matějky – 2:1. Hosté se tak ocitli na dostřel a byli opět ve hře o body. Domácí fotbalisté však nechtěli připustit drama a v 63. minutě stál na konce povedené akce Barnabáš Lacík – 3:1.

Ovšem dvoubrankový náskok nevydržel středočeskému celku dlouho. David Kozel zůstal osamocen na zadní tyči a poslal míč za bezmocného Vágnera – 3:2. Poslední dvacetiminutovka tak fanouškům ve Vlašimi nabídla dramatickou podívanou, kterou mohli uklidnit v nastaveném čase domácí, ale Singhateha vychytal Šťovíček a následný brejk nedokázal přesně zakončit Badu Dankwah.

Vlašim tak uhájila těsné vedení 3:2 a mohla po konečném hvizdu slavit se svými fanoušky výhru a posun v tabulce.