01. 02. 2020 - 14:00

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM – FK DUKLA PRAHA 2:3 (1:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 25. Fotr (z pen.), 68. Dias – 13. Holík, 48. F. Hašek, 83. Palacios.

Sestavy: Vlašim: I. poločas: Řehák – D. Hašek, Broukal, Breda, Mi. Kadlec – Janda, Průcha, Januška, Sváta, Šnajdr – Fotr. II. poločas: Bačkovský – D. Hašek, Breda, Broukal, Mi. Kadlec (75. Diamé) – Šnadr, Vrána, J. Kadlec, Blecha – Dias, Jakubov.

Dukla Praha: Rada – Piroch, Doumbia, Kozma, Hašek F., Ayong, Tetour, Holík, Fišl, Lauko, Dancák. Střídali: Hruška, Kim, Ulmann, Jakab, William, Kovernikov.

Vlašim přivítala v sobotu odpoledne na domácí umělce rovněž druholigový tým FK Dukla Praha. Jako první se k nebezpečnějšímu zakončení dostal domácí Petr Breda, ale z rohu vápna mířil mimo. Hosté dokázali využít následného protiútoku k otevření skóre. Akci zakončil Lukáš Holík – 0:1. Stejný hráč se o pár minut později hnal za nepřesnou rozehrávkou, ale včas vyběhl Řehák a míč uklidil do bezpečí. Ve 24. minutě vnikl do vápna s míčem Jiří Januška a byl faulován. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil střelec Oskar Fotr – 1:1

Domácí útočník byl při chuti, ale jeho další zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Na druhé straně Řehák vytáhl pokus Holíka mimo nebezpečnou zónu. Ještě před poločasem hosté zahrozili z přímého kopu, ale míč naštěstí mířil nad branku. O poločase Vlašim prostřídala a na hřiště se podíval například David Šnajdr z pražské Sparty, který je v týmu pod Blaníkem na zkoušce.

Druhý poločas začal povedenou ranou Filipa Haška, který míč uklidil do růžku branky a Dukla vedla – 1:2. Netrvalo dlouho a vedení hostů mohl navýšit Jakab, ale Vlašim zachránila tyčka! V 68. minutě se s míčem roztančil brazilský útočník Lucas Dias a svou akci dokázali přesně zakončit – 2:2. V 75. minutě se na hřiště po dlouhém zranění podíval i Adama Diamé, který sedm minut před koncem sledoval přesné technické zakončení hostujícího Williama Palaciose – 2:3. V závěru zápas se do šance dostal Jakubov, ale jeho pokus těsně přeletěl branku Dukly.