Vlašim – Hr. Králové 2:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 2 Hr. Králové
30. 05. 2021 - 15:00

Vlašim – Hradec Králové 2:2 (1:1)

Branky: 23. Červenka, 82. Ogiomade - 37. P. Dvořák, 76. Prekop. ŽK: Zinhasović, Červenka - Leibl, J. Rada, Soukeník.

Vlašim: Markovič – Broukal, J. Štochl, P. Breda, V. Svoboda – Zinhasović (79. Ogiomade), Průcha, Jurásek, Janda (86. Zukal) – Červenka (71. Firbacher), Bassey (46. Křišťan).
Hr. Králové: Vízek – Soukeník, Vlkanova (75. Kejř), Prekop, Donát – F. Novotný, P. Dvořák (75. Urma), Leibl (64. J. Král), J. Rada – Záviška (55. Vašulín), F. Čech.

První minuty zápasu nabídly celkem vyrovnanou podívanou a ofenzivní snahu z obou stran. Po dvanácti minutách se dostal k centr Jurásek, ale jeho nabídku nedokázal ocenit nikdo z nabíhajících hráčů. Další nebezpečí přišlo po střele Bredy, ale jeho pokus se do branky nevešel. Lídr tabulky byl také střelecky aktivní, ale míč se hostům nepovedlo nasměřovat tím správným směrem. To se podařilo domácím ve 23. minutě, kdy Marek Červenka nevypustil sprint za zdánlivě ztraceným míčem a byl odměněn gólem – 1:0

Hosté se nenechali odradit a v druhé části prvního poločasu se snažili o vyrovnání. Blízko byl Erik Prekop, který však poslal míč nad branku, což byla velká škoda. Svěřence trenéra Frťaly to však mrzet nemuselo. Ve 37. minutě si na rohový kop vyskočil Pavel Dvořák a s pomocí tyče vyrovnal skóre utkání – 1:1. Tímto výsledkem nakonec i první poločas skončil.

Úvod druhého poločasu také nabídl zajímavou podívanou a obrovskou šanci měli domácí v 57. minutě, kdy Svobodův centr mohl do odkryté branky doklepnout Červenka, ale domácí forvard na míč těsně nedosáhl. I hosté si připsali šance, ale nejprve výborně zasáhl Markovič a poté nedokázal Vlkanova využít výhodou pozici.

Gólu se nakonec přítomní diváci dočkali, když opět udeřilo po rohovém kopu. Přesnou mušku měl po jeho rozehrání Erik Prekop, který poslal Hradec do vedení – 1:2. Standardní situace byla i příčinou další branky. Tentokrát se zadařilo domácím. Přímý kop prodloužil Jakub Štochl k nohám Marvise Ogiomadeho, který prostřelil Vízka – 2:2. Závěrečné minuty již změnu skóre nepřinesla a tak se ve Vlašimi v posledním utkání body dělily. Domácí tak nakonec skončili i s ohledem na ostatní výsledky na konečném šesté místě.