Vlašim – Jihlava 5:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 5 - 2 Jihlava
29. 01. 2022 - 11:00UMT Vlašim

Vlašim – Jihlava 5:2 (3:1)

Branky: 2. Rigo, 15. Icha, 18. Salamon, 63. Jurásek, 72. Kneifel – 1. Zoubele, 68. Fila. ŽK: Vlček (Jihlava).

Vlašim: Vágner - Hošek (46. Jíra), Zukal, Broukal, Breda - Salamon (46. Zinhazovič), Rigo, Křišťan (46. Jurásek), Suchan (46. Douděra) - Icha - Kneifel.
Jihlava: Vejmola - Krčík, Irodotos, Vedral (78. Křehlík), Křišťál (64. Musil), Seinar (64. Fila), Reiter, Svoboda (78. Wilson), Zoubele, Vlček, Lacko.

Utkání mezi druholigovými celky začalo zostra. Již v první minutě se vedení ujali hosté, když nepřesné rozehrávky dokázal využít Lukáš Zoubele – 0:1. Domácí se nenechali zaskočit a o minutu později předvedli bleskový útok, který skončil přesnou střelou Tomáše Riga – 1:1. Oba celky se snažily kombinovat a přítomní diváci se nenudili.

Po patnácti minutách se dočkali třetí branky, když přihrávku domácího Solomona obránci dokázali dostat pouze na nabíhajícího Marka Ichu, který poslal Vlašim do vedení – 2:1. Gólové hody pokračovaly a v 18. minutě již byl John Solomon v hlavní roli, když přesně zakončil další akci svého celku – 3:1. Domácí se do konce poločasu radovali ještě jednou, ale branka Kneifela nebyla pro ofsajd uznána a John Solomon napálil tyč.

Do druhého poločasu oba celky prostřídaly své sestavy. Vlašim si v poklidu hlídala svůj náskok a měla evidentně chuť jej zvýšit. Šanci na to měl Kneifel, ale neuspěl. Litovat však nemusel, protože v 63. minutě zakončil rychlý brejk přesnou střelou Matěj Jurásek – 4:1. Netrvalo dlouho a míč lovil na druhé straně ze své sítě i Matyáš Vágner, kterého překonal Lukáš Fila – 4:2.

Vlašim byla ve druhém poločase ofenzivně dobře naladěna a byla často před Vejmolovou brankou. Dvacet minut před koncem Rigo vybídl ke skórování Kneifela, ale jeho pokus zamířil těsně vedle. Domácího fotbalistu to však nemuselo vůbec mrzet, protože chvíli později Jonáš Kneifel rozvlnil síť za Vejmolou popáté – 5:2. O chvíli později to zkusil ještě Rigo, ale šestou branku nepřidal. Skóre se závěru nezměnila ani šance Wilsona.