Vlašim – Jihlava 3:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 1 Jihlava
20. 03. 2022 - 15:00Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Jihlava 3:1 (3:1)

Branky: 11. a 32. Zlatohlávek, 40. Suchan - 10. D. Krčík. ŽK: Icha - T. Vlček, Fila, Selnar (JIH). ČK: 90+3. Kneifel - 90+3. Křišťál. Diváci: 490

Vlašim: Vágner – Hošek, Broukal, P. Breda, V. Svoboda – Suchan (90. Zinhasović), Křišťan, Icha (86. Lehoczki), Rigo (90. Krunert) – Zlatohlávek (58. Kneifel), Jurásek (58. Solomon).

Jihlava:  Vejmola – T. Svoboda, D. Krčík, T. Vlček, Písačka (65. L. Arroyo) – Fila (60. Belaid), Ritter, Lacko (60. Selnar), Tureček (71. Tall) – Křivánek (65. Křišťál), Zoubele.

Utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo ve svém začátku vyrovnanou partii, kterou po deseti minutách přinesla první branku. Po rohovém kopu zmrazil domácí tribuny přesnou hlavičkou Dávid Krčík – 0:1. Z těsného náskoku se však jihlavští neradovali dlouho. Po rozehrávce se dopustili hosté faulu a po přímém kopu si našel odražený míč Tomáš Zlatohlávek – 1:1. Zajímavý duel pokračoval dále ve vyrovnaném tempu, kdy oba celky podávaly sympatický výkon.

Nakonec se však přeci jen misky vah začaly přelévat na stranu domácího výběru. Ve 32. minutě vystřelil Jurásek, ale jeho střelu ještě Vejmola dokázal vyrazit. Míč se však dostal opět k nohám Tomáše Zlatohlávka, který poslal míč do sítě – 2:1. Ještě do poločasové přestávky podtrhl domácí pohodu brankou Jan Suchan – 3:1

Do druhé půle tedy vstupovali vlašimští hráči s jasným cílem, kterým bylo dohrát utkání do vítězného konce a nepřipustit komplikace. To se celkem dařilo. Hra se sice přelévala mezi vápny, ale šancí bylo ve druhém poločase jako šafránu. Až v poslední desetiminutovce se ve Vlašimi děly věci. Nejprve Rigo zazvonil na hostující břevno a poté na druhé straně musel Vágner rychle ke své tyči proti zakončení Selnara.

Definitivní tečku za zápasem mohl udělat Solomon John, který po rohovém kopu číhal na zadní tyči a svou hlavičkou překonal Vejmolu, ale toho ještě zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. V nastaveném čase se ještě udělovaly červené karty pro domácího Kneifela a hostujícího Křišťála.

Vlašim nakonec dokázala porazit Jihlavu 3:1 a díky zisku tří bodů se vrátila na druhé místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.