Vlašim – Jihlava 0:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 2 Jihlava
30. 07. 2022 - 17:00Kollárova ulice

Vlašim – Jihlava 0:2 (0:2)

 Branky: 18. a 41. Selnar. ŽK: Horský, John (oba Vlašim), Diváci: 490. 

Vlašim: Vágner – Hošek, Lehoczki (88. Lehovec), Heppner (46. Halinský), Breda – Horský, Zinhasović (78. Onije), Langhamer (78. Janda), Suchan, Rigo – Toula (46. Solomon).  

 Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda – Ogiomade (63. Křivánek), Fila (63. Zoubele), Lacko, Tureček – Araujo-Wilson (71. Tall), Selnar (82. Shudeiwa).  

Vlašim vstoupila do utkání velkou šancí, ale Adam Toula a ani nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal Jágrika překonat. Hosté tak přežili úvodní šanci a svým napadáním další aktivitu Vlašimi směrem dopředu řádně znesnadňovali. Nakonec se aktivní presink hostům vyplatil. Na polovině hřiště získali hosté míč a rychlé přečíslení dokázal přetavit v úvodní branku Jakub Selnar – 0:1

Domácí se snažili odpovědět, ale na dostřel Jágrikovi branky se ne a ne dostat. Do šance se dokázal dostat Heppner, ale jeho pokus na zadní tyči neměl potřebné parametry. Na druhé straně zpoza vápna zkusil své štěstí Araujo, ale ani on netrefil branku. Ukázat své umění tak musel před přestávkou opět Jakub Selnar, který přízemní střelou z přímého kopu přesně k tyči rozjásal hostující lavičku podruhé – 0:2. Ještě do poločasu mohl snížit Petr Breda, ale jeho hlavičku zneškodnil Jágrik. 

Do druhého poločasu domácí dvakrát vystřídali a na hře to bylo znát. Vlašim byla aktivnější, ale paradoxně mohla inkasovat, když v obrovské šanci zastoupil Vágnera na brankové čáře proti střele Arauja Zinhasovič. Na druhé straně Jágrik zasahoval proti pokusu Riga. Na střelu Zinhasoviče se natahovat nemusel, protože zamířila vedle. 

Dusno před hostující svatyní bylo v 67. minutě, kdy Johnův centr dokázal Suchan poslat nebezpečně na bránu a Jágrika zachránil Gabriel. Následný pokus Riga zamířil pro změnu těsně vedle. Postupem času se otevírala v obraně Vlašimi okénka, ale využít jej nedokázali Tall a po něm ani Křivánek, který nastřelil v závěru tyč domácí branky. V nastaveném čase ještě Suchan vyprášil rukavice Jágrika po centru Lehovce, ale víc se už na stadionu v Kollárově ulici nestalo. Vlašim tak v úvodním utkání nové sezóny na domácím hřišti podlehla Jihlavě 0:2.