FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 1 Líšeň

Vlašim – Líšeň 2:1 (1:0)

Branky: 28. Červenka, 63. Červenka - 81. Silný. ŽK: Markovič - Jeřábek, Silný.

Vlašim: Markovič - P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (88. Zukal) - Janda (56. Vrána), Blecha, Průcha, Bassey (64. Křišťan) - Červenka, Jurásek (56. V. Svoboda).

Líšeň: Veselý - Otrísal, Jeřábek, Matocha (85. Fall), Kučera - Reteno Elekana (69. Silný), Málek, Zikl (69. Szotkowski), Pašek (42. Krška, 85. Minařík) - O. Ševčík, Lutonský.

Nedělní utkání 17. kola mezi Vlašimí a Líšní začalo zajímavě. Na hrací ploše byla k vidění celkem zajímavá podívaná. Po deseti minutách se dostal k míči na vápně Jurásek, který se snažil zakončit, ale jeho ránu zlikvidoval Veselý. Líšeň se snažila také prokombinovat do zakončení, ale domácí obrana pracovala bez výraznějších chyb. V 17. minutě byl ve vápně navíc faulován Janda a sudí nařídil pokutový kop. Jeho rozehrání si vzal na starost Marek Červenka, ale jeho tvrdou ránu vyrazil nohou brankář Veselý.

Udeřit tak mohl tým z jihu Moravy, ale střelu Ševčíka zablokovali domácí obránci. Po necelé půlhodině hry se dostal k míči domácí útočník Marek Červenka, který parádní ranou otevřel skóre – 1:0. Zajímavá podívaná pokračovala i po úvodní brance. Druhý celek tabulky mohl před poločasovou pauzou vyrovnat, ale Paškův pokus byl zablokován a Krška zamířil nad branku.

I po změně stran to vypadalo na zajímavou podívanou z obou stran. Jako první o sobě dala vědět domácí Vlašim po Bredově pokusu. Tvrdou ránu na přední tyč Veselý zkrotil a podobně si počínal o pár chvil později na druhé straně i Markovič. S přibývajícím časem se více do hry dostávali hostující fotbalisté a Vlašim byla spíše v defenzivě. I přes to se snažila využívat své brejky. Jeden takový nedokázal zakončit Svoboda a hned poté měli domácí štěstí, kdy Lutonského zakončení na zadní tyči zamířilo nad branku.

Na stadionu v Kollárově ulici se potvrdilo známé fotbalové pravidlo: nedáš – dostaneš. Marek Červenka si počíhal na přihrávku mezi obránci a následně sám před Veselým nezaváhal – 2:0. Svěřenci trenéra Valachoviče zbraně nesložili a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. To se přeci jen nakonec podařilo, když devět minut před koncem zápasu dokázal míč s pomocí tyče dostat do sítě Jan Silný – 2:1.

Závěrečné minuty tedy nabídly dramatické okamžiky, které však nakonec vyústily pouze ve tři žluté karty. S výsledkem již ani jeden tým nedokázal pohnout a tři body nakonec zůstaly pod bájnou horou Blaník. Vlašim navíc zvítězila v posledních třech zápasech.