Vlašim – Líšeň 4:5

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 4 - 5 Líšeň
17. 04. 2024 - 18:00Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Líšeň 4:5 (3:2)

Branky: 25. Nogha, 33. Kareem, 39. Vachoušek, 64. Beran – 23. Aldin, 27. Polášek, 56. Polášek, 67. Mionić, 84. Polášek. ŽK: Nogha, Kulhánek – Vajner, Sokol, Rolinek, Aldin.

Sestavy: Vlašim: Vágner – Kareem, Breda, Kulhánek, Heppner – Šubert (57. Pikul), Planka, Nogha (86. Šmiga), Musil (86. Onije), Beran – Vachoušek (71. Osuagwu).

Líšeň: Vajner – Lutonský, Otrísal (15. Joković), M. Jeřábek – Mionić, Aldin – Čermák, Gerža, Polášek (C), Sokol (46. Rolinek) – Tauš (71. Raab).

V samotném úvodu utkání si oba celky připsaly po jedné šanci. V té domácí si míč ideálně ve finále celé akce nepřebral Beran a bylo po nadějné akci a na druhé straně Aldin vyprášil pouze Vágnerovi rukavice. Po dvaceti minutách zkoušel elegantně přelobovat všechny hráče soupeře domácí Heppner, ale jeho pokusu nakonec chyběla větší přesnost. To hosté z druhé větší šance udeřili. Pohlednou akci jihomoravského celku zakončil přesně Ibrahim Aldin a hosté vedli – 0:1.

Hostující lavička ještě pořádně neukončila gólovou radost, když se domácí dostali k rohovému kopu. Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale středu jednoho z hráčů v modrém zastavilo břevno! Odražený míč si však našel Raymond Nogha a svou střelou nedal Vajenorvi šanci – 1:1

Nikdo netušil, co se ve Vlašimi začne odehrávat. Fanoušci defenzivního fotbalu byli ještě více zklamání ve 27. minutě, kdy si do volného prostoru seběhl Marek Polášek a poslal Líšeň podruhé v utkání do vedení – 1:2. Domácí se však nechtěli smířit s další inkasovanou brankou a s odpovědí přispěchal aktivní David Planka. Jeho ránu Vajner zlikvidoval, ale na dorážku Petra Kareema byl krátký – 2:2

Strhující podívaná pokračovala dál. Domácí chtěli víc a otočit skóre mohl Planka. Jeho ránu však sedm minut před koncem poločasu zastavil jeden z obránců. Netrvalo dlouho a na branku hostů se hnal další útok, který tentokrát zastavil brankář Vajner faulem. Pokutový kop proměnil s přehledem Tadeáš Vachoušek – 3:2. V závěru poločasu mohl být domácí útočník opět hrdinou, ale v nastaveném čase jeho radosti zabránilo břevno.

Po změně stran jakoby domácí tým zůstal ukolébán jednobrankovým vedením a více aktivní byli hosté. Právě oni byli za svou aktivitu právem odměněni vyrovnávací brankou z 56. minuty. Pohotovou střelou vyrovnal skóre utkání Marek Polášek – 3:3. Divoký zápas ve Vlašimi však nebral konce. Domácí vrhli své síly do útoku a Štěpán Beran si sám před Vajnerem věděl rady a s pomocí tyče opět poslal Vlašim do vedení – 4:3

Z vedoucí branky se však domácí dlouho neradovali. Domácím se nepovedlo udržet míč dál od své branky. Polášek našel přihrávkou ideálně postaveného Antonia Mioniče, který poslal míč k tyči – 4:4. Strhnout vedení zpět svému celku mohl Planka, ale Vajner za cenu sebeobětování míč skokem k tyči dokázal vyrazit na rohový kop. Když už zápas směřoval do remízového konce, tak šest minut před koncem hosté ukázali jednoduchost a přímočarost fotbalu. Od brankové čáry přišel ostrý centr před branku, kde pohotovým zakončením rozvlnil síť Marek Polášek a rozhodl o konečné výhře hostů 5:4.