Vlašim – Olomouc B 1:4

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 4 Olomouc B
06. 05. 2023 - 17:00Kollárova ulice

VLAŠIM – OLOMOUC B 1:4 (1:1)

Branky:  23. Suchan – 38. Slaměna, 51. Uriča, 65. Uriča, 90+4. Zlatohlávek (z pen.) ŽK: ValaKolář - Galus, Langer, Israel,  Šíp.

[gdlr_stunning_text background_color="#e5e9ee" caption_color="#000000"]Vlašim: Vágner (63. Kolář) - Heppner (89. Janda), Nogha, Halinský, Vala - Solomon, Křišťan (63. Musil), Suchan, Smejkal - Horský.

Olomouc B: Trefil – Slaměna (69. Grečmal), Uriča (76. Šíp), Israel, Vaněček (60. Fiala), Poulolo, Galus, Hadaš, Langer (C) (69. Spáčil), Bednár, Fortelný (60. Zlatohlávek).

Vlašim chtěla v domácím prostředí navázat na povedený zápas v Příbrami, kde zvítězila jednoznačně 3:0. Ovšem středočeský celek od úvodu utkání nedokázal na svůj výkon navázat. Vlašim sice poslal do vedení ve 23. minutě nejlepší střelec soutěže Jan Suchan. Stejný hráč následně nevyužil šanci po přihrávce Solomona Johna. To bylo z dílny domácího celku na delší dobu vše.

První výraznější hrozba ze strany hostujícího týmu přišla ve 34. minutě, ale Fortelný na Vágnera nevyzrál. To se povedlo o čtyři minuty později, kdy se střelou na přední tyč prosadil Patrik Slaměna – 1:1. Skóre mohli hosté ještě do přestávky otočit ve svůj prospěch, ale Vaněček branku netrefil.

Po změně stran přišel jeden z nejhorších poločasů pro Vlašim. Po zaváhání brankáře Vágnera se dokázal prosadit Filip Uriča. Po druhé vstřelené branky začal hostující tým zápasu dominovat. Hře domácích nepomohlo ani střídání a tak se hosté mohli v 65. minutě radovat znovu, když se trefil Filip Uriča – 1:3.

Vlašim mohla před koncem zápasu ještě zápas zdramatizovat, ale Lukáš Musil svou šanci neproměnil. V nastaveném čase pak přišel ještě pokutový kop, který proměnil Tomáš Zlatohlávek a definitivně podtrhl zmar domácího týmu, který nakonec podlehl svému soupeři 1:4.