Vlašim – Olomouc 1:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 2 Olomouc
21. 09. 2021 - 16:00

VLAŠIM – OLOMOUC 1:2 (0:1)

Branky: 66. Broukal – 6. Zmrzlý, 79. Daněk. ŽK: González, Jemelka, Daněk, Zmrzlý (všichni Olomouc).

Sestavy: Vlašim: Vágner – Hošek, Breda, Broukal, Rigo (88. Sogbo) – Janda, Zinhasovič, Křišťan, Višinský – Alijagič, Zlatohlávek (55. Červenka).

Olomouc: Stejskal – Látal (70. Chvátal), Poulolo, Beneš (70. Šíp), Jemelka – Zmrzlý, Matoušek (46. Sedlák), Breite, Daněk – González (56. Hála), Růsek (88. Hadaš).

Vlašim do zápasu vstupovala v dosti okleštěné sestavě a v samotném úvodu hned přišla stupená sprcha. Po pravé straně hřiště se dostal do vápna jeden z olomouckých hráčů a přesným centrem našel v malém vápně zakončujícího Ondřeje Zmrzlého, který nedal Vágnerovi šanci – 0:1. Na výkonu domácích se gól podepsal a chvíli trvalo, než domácí získali opět pevnou půdu pod nohama. Největší šanci na navýšení náskoku měl González, ale jeho rána těsně minula branku.

Domácí se postupně dostali do hry a dokázala na chvilku uzamknout Sigmu na její polovině, ale k vyrovnání to bohužel nevedlo a obrana hostí pracovala na sto procent. Až ve 38. minutě přišla velká šance! Denis Alijagič se zjevil sám před brankou, ale jen díky pohotovému Stejskalovi se nepovedlo domácímu útočníkovi srovnat.

Úvod druhého poločasu nabídl celkem vyrovnanou podívanou ´, kterou přerušila Hálova dělovka, kterou zastavilo břevno domácí branky. To bylo pro Vlašim budíčkem a najednou bylo pořádně horko před brankou Sigmy. Broukal přiťukl míč na Alijagiče, který z otočky pálil nad. Netrvalo dlouho a domácí forvard se dostal k dalšímu zakončení, které zamířilo těsně vedle.

Nakonec se přeci jen domácím povedlo vyrovnat. Po rohovém kopu vrátil míč do vápna Ladislav Janda a přesnou hlavičkou se prezentoval David Broukal – 1:1. Netrvalo dlouho a Vlašim mohla slavit otočku! Ideální pas mezi obránce dostal Marek Červenka a sám se zjevil před Stejskalem, který však výtečným zákrokem vystihl zakončení Červenky.

Fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš se pak bohužel na stadionu v Kollárově ulici opět potvrdilo. Z celkem nenápadně vyhlížející akce si dokázal míč najít Kryštofa Daňka, který měl dostatek prostoru k přesnému zakončení – 1:2. V závěru zápasu se Vlašim ještě snažila, ale Broukalově hlavičce scházela větší razance a vyrovnání nepřinesl ani přímý kop v nastaveném čase.