Vlašim – Opava 0:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 1 Opava
27. 08. 2022 - 17:00Kollárova ulice

Vlašim – Opava 0:1 (0:0)

 Branky: 54. Kopečný. ŽK: Hošek, Onije - Kramář, Šigut. Diváci: 370.

Vlašim: Vágner – Horský (46. Rigo), Lehoczki, Hošek (73. Lehovec), Halinský – Smejkal (66. Toula), Zinhasović (46. Onije), Kulhánek, Suchan, Langhamer (C) (66. Ugwu) – A. Svoboda. 

 Opava: Lasák – Helebrand (60. Šcudla), Bílek, Janoščín, Kadlec (C) – Kopečný, Rychlý, Šigut (90+1. Janjuš), Pikul (90. Doleček) – Rataj (60. Macháček), Kramář.  

Začátek utkání nenabídl strhující podívanou a diváci se v úvodní čtvrt hodině museli nudit. Až po sedmnácti minutách hry přišlo první nebezpečí, které obstarali domácí. Suchanovu ránu zpoza vápna Lasák vyrazil k Langhamerovi, který však bohužel pro domácí přestřelil. Tato šance probudila i hostující tým, který naznačil své útočné choutky několika centry do pokutového území, ale žádná vyložená šance z toho nebyla.

Opava se nakonec mohla radovat z branky Šigůta, ale hostující hráč byl v době přihrávky v ofsajdu a pokračovalo se tedy za bezbrankového stavu. Na tom nic nezměnil ani pokus Jana Suchana z konce poločasu.

Vlašim reagovala na první poločas dvojitým střídáním a na hřiště se podívala dvojice Rigo a Onije. A právě nové síly na hrací ploše se hned zapojily do útočných snah středočeského celku. Jako první vzal na sebe odpovědnost Onije. Jeho rána zpoza vápna letěla těsně vedle branky Lasáka, který by se asi marně natahoval! O chvíli později to zkoušel Rigo, který dostal míč do podobné pozice jako Onije a Lasák se musel pořádně natahovat, aby jeho jedovatou ránu vyrazil na roh. 

Fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš opět zaúřadovalo a v 53. minutě se míč nejprve otřel o břevno, ale o minutu později se již dokázal ve vápně ideálně zorientovat Miloš Kopečný a poslal hosty do vedení – 0:1. Vlašim inkasovaná branka srazila do kolen a Vágner se musel hned dvakrát mít na pozoru před šancemi hostí.

Až dvacet minut před koncem se domácí dokázali dostat do nebezpečné situace, když se po centru k hlavičce odhodlal Kulhánek. Míč těsně minul šibenici opavské branky. Podobně si počínal i Antonín Svoboda, který v dobré pozici poslal míč hlavou nad břevno. V nastaveném čase se již domácí nedokázali dostat do tlaku a tři body si od bájné hory Blaník veze Opava.