Vlašim – Ostrava B 3:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 2 Ostrava B
02. 02. 2022 - 11:00UMT Vlašim

Vlašim – Ostrava B 3:2 (3:2)

Branky: 10. Ďouděra, 29. Solomon, 40. Hošek - 1. Martiník, 26. Fulnek. ŽK: Boháč, Smekal (oba Ostrava).

Vlašim: Vágner - Hošek, Broukal (46. Zukal), Breda, Svoboda (46. Icha) - Solomon (46. Kneifel), Zinhasovič, Křišťan, Suchan (46. Jíra) - Douděra (46. Rigo) - Jurásek.
Ostrava B: Číž - Zálešák, Blahuta, Boháč, Jaroň, Holaň, Martiník, Fulnek, Stoklásek, Smekal, Sotorník. Náhradníci: Matěj, Říha, Stoičevič

Utkání proti rezervě Ostravského Baníku nenalezlo Vlašim v optimálním rozpoložení a hned v první minutě musel Matyáš Vágner lovit míč ze sítě. Hosté odcentrovali do vápna, kde si počínal dobře Jan Martiník a dokázal skórovat – 0:1. Vlašim se snažila podobně jako proti Jihlavě o rychlou reakci. Jako první se osmělil Křišťan, ale jeho rána zamířila vedle branky.

V desáté minutě však již mohli domácí zvednout ruce nahoru. Krásný míč dostal nabíhající Martin Douděra, který zamířil přesně a bylo vyrovnáno – 1:1. Hráči z Ostravy však byli pro domácí nepříjemným soupeřem, který si počínal důrazně v soubojích a aktivně napadal rozehrávku. Právě souběh těchto faktorů stál za druhou brankou hostů. Jan Fulnek se ocitl sám před brankou a nedal Vágnerovi šanci – 1:2

Svěřence Martina Hyského tedy čekalo opět dotahování náskoku soupeře. A povedlo se. O tři minuty později zahrávala Vlašim rohový kop, který usměrnil do sítě John Solomon – 2:2. Do poločasové přestávky se dokonce povedlo středočeskému týmu otočit skóre. Václav Svoboda započal akci na levé straně hřiště, přihrál na Juráska, který ještě dokázal míč posunout na nabíhajícího Michala Hoška – 3:2.

Domácí do druhého poločasu prostřídali sestavu a dokázali se již lépe popasovat s agresivitou soupeře. To se projevilo i v obrazu hry, kdy Vlašim byla aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Baník sice zahrával několik rohových kopů v úvodu druhé půle, ale bez výraznější šance. Domácí se naopak mohli prosadit po šanci Riga, ale Číž podržel svůj tým. Výborný zákrok nakonec musel vytáhnout i Vágner proti ojedinělé gólové šanci soupeře.

Skóre se ve druhém poločase nakonec neměnilo a to ani po velké šanci Juráska, který hlavičkoval sám před ostravskou brankou. Míč však zamířil nad. Další zápas zimní přípravy tedy Vlašim vyhrála 3:2. Další utkání odehraje výběr trenéra Hyského v sobotu na UMT Na Lukách již tuto sobotu proti Dukle Praha. Výkop je ve 14:00.