Vlašim – Pardubice 2:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 0 Pardubice
26. 08. 2018 - 17:00

Vlašim – Pardubice 2:0 (1:0)

Branky:  41. Hadaščok, 86. Plachý. ŽK: Túlio, Janda, Mareček, Skopec (všichni Vlašim) Rozhodčí: Váňa - Melichar, Vaňkát. Diváci: 648. 

Vlašim: P. Le Giang – Plechatý, Piško, J. Štochl, Túlio – Janda (71. Mil. Kadlec), Mareček, Fortelný (53. Plachý), Skopec – Dao, Hadaščok (80. Fotr). 
Pardubice: Knobloch – Šejvl (81. Kopřiva), T. Čelůstka, Jakub Klíma, Prosek – Jeřábek, A. Fousek, Kovář, Petráň – P. Černý (71. Šafařík), Mužík (61. Kašiar).  

Díky souhře ostatních výsledků se Vlašim ocitla na předposledním místě tabulky a jméno nového hlavního trenéra stále není jasné. Tým pod vedením Miloslava Brožka tedy vstupoval do utkání v nelehkém rozpoložení, což se možná trochu podepsalo na nevýrazném začátku utkání. Již v desáté minutě se domácím pořádně ulevilo, když Kovář trefil břevno. Hosté byli lepším týmem, ale domácí tým se dokázal dostat do zápasu a hned mohl jít do vedení. Ve 25. minutě zápasu se dostal k míči Túlio a svým centrem našel Hadaščoka, který přeloboval Knoblocha, ale i branku.

Domácí se tlačili i nadále kupředu, ale další šance nepřicházely. Naopak slovo si zpět vzali hosté. Nejlepší střelec Pardubic Michal Petráň však vyšel ze souboje proti Patruku Le Giangovi jako poražený. Právě to muselo hosty mrzet, když se Jandův centr dostal před Hadaščoka, který s klidem zavěsil a poslal domácí do vedení – 1:0.

O poločasové přestávce bylo tedy klidněji v domácí kabině. Vlašim si ve druhém poločase počínala již o něco lépe než v úvodu první poloviny zápasu a diváci mohli sledovat celkem vyrovnanou partii. Na větší šance se čekalo až do 69. minuty. Po rychlé rozehrávce se do zakončení dostal Dao, ale branku minul. Hosté odpověděli záhy, ale Patrik Le Giang měl svůj den a parádním zákrokem zneškodnil hlavičku Petráně.

Jednobrankové vedení domácích dávalo zápasu stále zajímavý náboj a určitě se bylo nač dívat. Deset minut před koncem mohl rozhodnout Dao, ale Knobloch svůj tým podržel. Domácím pro změnu pomohla tyčka. Klid do řad vlašimských fanoušků mohl vnést střídající Fotr, ale Knobloch stále držel naděje svého celku.

Na dramatický průběh zápasu se již nedokázal dívat Petr Plachý, který po rychlém průniku překonal brankáře a uklidil tak své spoluhráče, kteří mohli naplno oslavit první letošní výhru!