Vlašim – Příbram 1:2

Vlašim 1 - 2 Příbram
12. 01. 2019 - 13:00UMT Xaverov

Druhý zápas v rámci zimní Tipsport ligy nezahájila Vlašim proti prvoligovému celku vůbec špatně a na umělém trávníku pražského Xaverova byla k vidění vyrovnaná partie. V 18. minutě mohla být Vlašim odměněna za svou aktivitu. Selemaniho centr se snášel do pokutového území, kde číhal Lubomír Ivanko-Macej, ale ten se bohužel do zakončení nedostal. Netrvalo dlouho a v pozoru musel být i Patrik Le Giang, který likvidoval nebezpečnou střelu Hlúpika.

Další akci Vlašimi táhl Ivanko-Macej, ale jeho střílený centr před branku nezasáhl nikdo ze spoluhráčů. To Ahinga Selemani byl velmi blízko vedoucí branky. Vlašimský útočník míč zasáhl ideálně, ale branku nakonec o pár centimetrů přestřelil. Podobně si na druhé straně vedl i příbramský Kodr. Když to vypadalo na bezbrankový první poločas přišel penaltový zákrok na Hlúpika a Květ zkušeně proměnil – 0:1.

Krátce po změně stran byl ve vápně postrčen i Selemani a mohla se kopat penalta i na druhé straně, ale hlavní rozhodčí byl jiného názoru. I ve druhém poločase se hrála celkem vyrovnaná partie a Vlašim proti papírovému favoritovi nehrála určitě druhé housle.

Dobře si vedl Dao, který hledal Výborného. Ten však na jeho centr jen o kousek nedosáhl. Nebezpečnější akci měl na svědomí na druhé straně Polidar, ale branku minul. Vyrovnat skóre utkání mohl střídající Petr Plachý, který zazvonil na břevno příbramské branky. Efektivitu v zakončení Vlašim naučil o pár chvil později Marek Kodr, jehož hlavička do šibenice byla povedená – 0:2.

Svěřenci Ericha Brabce se snažili i nadále vyzrát na svého soupeře a nakonec se podařilo centrem z pravé strany hřiště najít Youssoufa Daa, který doklepl míč do branky a postaral se na závěrečné minuty o zdramatizování zápasu. Ovšem ani závěrečný tlak Vlašim nepřinesl vyrovnání a Příbram tak nakonec zvítězila 2:1.