Vlašim – Prostějov 1:3

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 3 Prostějov
17. 11. 2020 - 13:30

Vlašim – Prostějov 1:3 (0:1)

Branky:  54. Zukal – 37. Matoušek, 61. Sečkář, 71. Matoušek. ŽK: Broukal, Červenka - Matoušek, Kopřiva, Zikl, Omale, Bréda. Rozhodčí: Hanousek – Váňa, Šimáček. 

Vlašim: Řehák – Sváta (66. Janda), Broukal, Zukal, V. Svoboda – Vrána, Blecha, Průcha (80. Zinhasović), Dias (75. Firbacher) – Daniel Kozel, Červenka.
Prostějov: Bréda – Bala, Bialek, Langer (59. Spáčil), Šmehyl – Omale, Kopřiva, Sečkář (89. Stříž), Jurásek (75. Šteigl) – Matoušek (75. Píchal), Rolinc (59. Zikl).

Dohrávka 4. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Čechách ve Vlašimi nenabídla na zeleném pažitu na začátku prvního poločasu moc fotbalové krásy. Hra se odehrávala mezi šestnáctkami s minimem zakončení. Po deseti minutách napálil odražený míč na branku Blecha, ale jen do míst, kde byl připraven Bréda. Na druhé straně odpověděli hosté zakončením Rolince, ale Řehák nadvakrát míč zkrotil. 

Na další šanci se na vlašimském stadionu čekalo až do třicáté minuty hry. Střelu jednoho z prostějovských hráčů vytáhl na rohový kop Řehák. O sedm minut později se již skóre měnilo. Chybu v rozehrávce domácích dokázal využít Jakub Matoušek, který procedil míč přes Řeháka do sítě – 0:1. Domácí přispěchali s rychlou odpovědí, ale střelu Vrány mířící do branky zablokoval jeden z obránců. První poločas tedy skončil za stavu 0:1.

Po změně stran se domácí snažili tlačit před branku soupeře a v 53. minutě byli odměněni. Po rohovém kopu se míč vrátil do chumlu hráčů před brankou a nejvýše si vyskočil Lukáš Zukal a bylo vyrovnáno – 1:1. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel! Netrvalo ani deset minut, když domácí obránci nepohlídali Michaela Sečkáře a jeho zakončení znamenalo návrat vedení na stranu Prostějova – 1:2

Vlašim tedy opět hledala cestičku na to, jak přispěchat s odpovědí na druhý gól soupeře. Povedlo se v 66. minutě. Míč propadl ve vápna před Václava Svobodu, který na nic nečekal a snažil se hlavičkou míč usměrnit do sítě, ale bohužel domácí záložník mířil pouze do míst, kde stál Bréda. Činit se tak mohli opět hosté. V 71. minutě došlo k nedorozumění na straně domácích zadáků s brankářem a této situace dokonale využil Jakub Matoušek – 1:3. 

Ve zbývajícím čase se domácí snažili vstřelit kontaktní branku a zdramatizovat závěr zápasu, ale pozorně se bránící Prostějov dokázal udržet počet inkasovaných branek na čísle jedna. Tři body tak po konečném hvizdu v dohrávce čtvrtého kola slavili prostějovští.