Vlašim – Prostějov 2:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 1 Prostějov
15. 03. 2024 - 18:00Kollárova ulice, Vlašim

První tři body v jarní části sezóny si připisují fotbalisté Vlašimi, kteří na svém domácím stadionu v rámci 19. kola porazili Prostějov 2:1. Všechny branky přinesl druhý poločas. Jako první se trefili hosté, ale Vlašim dokázala vývoj zápasu otočit.

Vlašim – Prostějov 2:1 (0:0)

Statistiky zápasu:

Branky:  52. Vachoušek (z pen.), 73. Breda – 47. Malec. ŽK: Kulhánek, Beran – Vejmola.

Sestavy: Vlašim: Vágner – Kurka, Breda, Kareem (82. Heppner), Kulhánek (C) – Beran, Planka – Pikul (89. Kneifel), Vachoušek (90+2. Musil), Nogha – Osuagwu.

Prostějov: Vejmola – Rudzan, Matocha (77. Jamiu), Štěrba, P. Jaroň (77. Zapletal) – Harušťák, R. Látal – Habusta, Bartolomeu (68. J. Matoušek II) – Malec, Koudelka (C) (68. Slaměna).

Na první vážnější šanci se ve Vlašimi čekalo do poloviny úvodního dějství. Hosté zahrozili ve 22. minutě po centru hlavičkou těsně nad břevno a Vágner se pořádně protáhl. První domácí šance vzešla něco málo po půlhodině hry z kopačky Bredy. Odhodlal se ke krásné střele zpoza šestnáctky a poslal míč jen těsně za vzdálenější tyčku.

Krátce před pauzou se po zmatcích v domácí obraně dostal ke střele Rudzan. Naštěstí pro Vlašim zamířil z bezprostřední blízkosti vysoko nad branku.

Vše podstatné se tak stalo na stadionu v Kollárově ulici až po přestávce. A že se po ní začalo pěkně zostra. Neuběhly ani dvě minuty a Prostějov šel do vedení. Rohový kop dopadl přesně na hlavu Tomáše Malce a ten poslal balon za Vágnerova záda. Vlašim mohla hned z následné akce vyrovnat. Z pravé strany odcentroval Kareem na Vachouška, ten ale v pádu zakončoval vedle.

Jen o tři minuty později už se mohl dvacetiletý útočník, jenž je ve Vlašimi na hostování z Teplic, radovat. Vejmola se vrhl pod nohy Osuagwuovi a Tadeáš Vachoušek proměnil pokutový kop, když poslal míč po zemi do levého spodního rohu zařízení. Prostějovský brankář skočil na opačnou stranu.

Jen o čtyři minuty později mohla Vlašim dokonat obrat. Kareem zakroutil hezkou střelu na tyčku. V 72. minutě se dostal na hranici malého vápna k halfvoleji Breda, z ideální pozice mířil vedle. O minutu později už bylo ve Vlašimi znovu veselo. Vachoušek rozehrál centrem rohový kop. Hlavičku Bredy dopravil definitivně do sítě rovněž hlavou Victor Osuagwu.

Hosté se ve zbylém průběhu k žádnému vážnému ohrožení branky nedostali, a tak odjeli z Vlašimi bez bodu. Domácí naopak slaví ligový triumf po více než pěti měsících.