Vlašim – Sokolov 3:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 0 Sokolov
30. 09. 2018 - 16:30

Vlašim – Sokolov 3:0 (2:0)

Branky: 36. a 90. (z pen.) Dao, 45. Mareček. ŽK: Ivanko-Macej - Ševčík. Rozhodčí: Dubravský - Vlasjuk, Vít. Diváci: 495.

Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec (81. Pavlík), J. Štochl, Plechatý, Túlio – Janda, Fortelný, Mareček, Kučera (63. Ivanko-Macej) – Dao, Hadaščok (84. Selemani).
Pardubice: Jakub Dvořák I. – Mišůn (46. Hlavatý), Machek, Kosak, Mejdr (45. Ruml) – Štípek, A. Ševčík, Jakub Dvořák II., O. Ševčík – A. Čihák, Liener (61. Vávra).

Vlašim vstoupila do utkání aktivně a měla míč častěji ve své moci. Hostující tým se rozkoukával a mohl svého vlažného začátku litovat hned po pěti minutách, ale Dvořák svůj tým podržel dobrým zákrokem. O pár chvil později vypomohl svému brankáři proti zakončení Daa jeden z obránců.

Sokolov se dlouhou dobu nemohl dostat na dostřel domácí branky a když už se to povedlo, tak Kosakova rána byla zablokována obranou Vlašimi. Ke slovu se tak opět dostala aktivně hrající Vlašim. Rohový kop sice rozehrával Baník, ale po ztrátě míče přišel sólo únik Youssoufa Daa, který sice míč nasměřoval do tyče, ale odražený míč dokázal následně dopravit do sítě.

Aktivně hrající Vlašim hlídala svůj náskok a před odchodem do kabin se dočkala ještě jedné povedené akce. Kombinací se domácí dostali od postranní čáry až do vápna, kde Daniel Mareček přesnou ranou k tyči poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Do druhého dějství Vlašim nevstoupila tak aktivně a více prostoru dostal Baník, který však nedokázal svou mírnou převahu přetavit ve vyloženou šanci natož ve snížení. Domácí obrana pracovala kompaktně. Ovšem to platilo i na druhé straně, kde se domácí dlouhou dobu nedokázali probojovat do vážnější šance. Hra se tak přelévala mezi vápny a oba brankáři čelili slabším pokusům.

Až závěrečné minuty přinesly více vzruchu. Více opět hrozili domácí. Fortelný mířil do šibenice, ale jeho ránu Dvořák zlikvidoval. V poslední minutě byl ve vápně faulován domácí hráč a nařízený pokutový kop proměnil Youssouf Dao, který mohl zkompletovat hattrick, ale Dvořáka zastoupil vracející se obránce a míč odkopl do bezpečí. Vlašim tak porazila sokolovský Baník 3:0 a mohla zaslouženě oslavit tři body.