Vlašim – Sparta B 1:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 1 Sparta B
13. 04. 2022 - 16:30Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Sparta B 1:1 (0:1)

Branky: 47. Gning – 10. Juliš. ŽK: Svoboda, Jurásek, Breda - Polidar, Suchomel. ČK: 82. Jurásek - 84. Suchomel. Diváci: 882.

Vlašim: Vágner – V. Svoboda, Broukal, P. Breda, Hošek – Křišťan, Suchan (90. Lehoczki), Zinhasović (46. Rigo), Jurásek – Zlatohlávek (70. Icha), Gning (77. Solomon).

Sparta B: Kotek – Suchomel (80. Gelašvili), Polidar, Večerka, A. Gabriel – Vydra, Minčev, F. Souček (72. Pudhorocký), Ryneš, Jonáš – Juliš (63. Kozák).

Utkání dvou celků z čela tabulky odstartovalo velkou šancí Sparty. V 9. minutě Minchev šikovně obešel obránce u brankové čáry a míč předložil před odkrytou bránu na Juliše, ale nebezpečí nakonec zažehnal jede z obránců, který vykopl míč z brankové čáry. O minutu později však bylo na straně hostí radosti víc. Ryneš po chybě domácích propasíroval míč na Lukáše Juliše, který se dostal před Vágnera a dokázal míč dostat do sítě – 0:1.

Vlašim inkasovaná branka nakopla a domácí byli aktivnější směrem dopředu, ale k vážnějšímu ohrožení Kotka se dlouhou dobu nedostala. Za zmínku stojí hlavička Broukala po rohovém kopu, ale Kotek byl u své tyče připraven. Až po půl hodině hry se uvolnil ke střele Tomáš Zlatohlávek, ale střela mířená na šibenice šla těsně vedle! Do kabin se tedy v lepším rozpoložení odcházelo hostům.

O přestávce se Martin Hyský rozhodl ke změně v sestavě, kdy na hřiště putoval Tomáš Rigo. A právě nový hráč na hřišti se hned ocitl ve velké šanci, ale byl z toho nakonec rohový kop. Litovat nicméně domácí nemuseli. Po rozehrání rohu zůstali u míče a byl to právě Rigo, který odcentroval a míč nakonec dokázal usměrnit do sítě Abdallah Gning – 1:1

Vlašim byla ve druhém poločase nebezpečnějším týmem a otočit vývoj utkání mohl Suchan, ale míč na zadní tyči nasměřoval vedle branky. Dvacet minut před koncem se uvolnil k zakončení Matěj Jurásek, ale jeho střelu vykryl Kotek.

Závěr zápasu pak přinesl výbuch emocí na obou stranách. Nejprve Jurásek podle sudí nešetrně dohrál souboj s Kotkem a po druhé žluté kartě šel pod sprchy. Netrvalo dlouho a poměr sil se vyrovnal, když po úderu loktem obdržel druhou žlutou Suchomel a musel rovněž opustit hřiště. Do třetice viděl dvě žluté karty i trenér Vlašimi Martin Hyský a závěr remízového duelu sledoval z tribuny.