Vlašim 3 - 1 Táborsko
01. 03. 2020 - 14:00

Vlašim – Táborsko 3:1 (1:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 19. Janda, 61. Fotr, 82. Blecha – 40. Tolnno. ŽK: Frizoni – Schramhauser.

Sestavy: Vlašim: I. poločas: Řehák – Breda, Štochl, Vedral, Hašek – Janda, Januška, Průcha, Záviška, Svoboda – Jakubov. II. poločas: Bačkovský – Kadlec, Štochl, Broukal, Svoboda (60. Vrána) – Breda – Záviška (60. Sváta), Januška, Frizoni, Blecha – Fotr.

Táborsko: Pecháček – Navrátil, Penc, Janošík, Kučera, Havrda, Vandas, Tolnno, Musiol, Vozihnoj, Schramhauser. Střídali: Zadražil – Alesandro, Alkhamesi, Alves, Větrovský, Icha, Bartůněk, Dybala, Brabec, Jáša.

Vlašim zahájila zápas aktivně a vidět byl především záložník Jiří Januška, který se dostal i do první šance zápasu. Po svém průniku do vápna tlačil míč na zadní tyč, ale brankář jeho záměr vystihl. I další šanci si vypracoval mladý záložník. Tentokrát jeho pokus Pecháček výtečně vyrazil. Hráč s jednadvacítkou na zádech se nedočkal ani do třetice jeho střelu zastavilo břevno. Z dorážky se však prosadil Ladislav Janda a Vlašim se ujala vedení – 1:0. Po půlhodině hry se mohli domácí dostat do dvoubrankového vedení. Po rohovém kopu míč zasáhl novic ve vlašimském dresu Filip Vedral, ale jeho premiérovému zásahu zabránila tyč!

Hosté o sobě dali vědět ve 31. minutě. Tollnovu ráno ještě zablokovali obránci, ale Táborsko pokračovalo v akci a do dobré střelecké pozice se dostal Vozihnoj, ale trestuhodně poslal míč mimo tři tyče. Tempo zápasu ke konci poločasu trochu opadlo, ale přeci jen se měnilo skóre. Hosté po centru Janošíka trefili břevno a dorážkou vyrovnal Emmanuel Tolnno – 1:1. V samotném závěru prvního poločasu se ještě Vlašim dostala do tlaku před branku soupeře, ale Janda na míč hlavou nedosáhl a následně neprošla přes hradbu těl ani střela Průchy.

Do druhého poločasu se na obou stranách vyměnilo několik hráčů a na obou stranách musela zafungovat defenziva. Oba celky se dostaly k rozehrání rohových kopů, ale defenzivní činnost vyšla v těchto případech oběma týmům na výbornou. V 61. minutě rozehráli domácí akci po pravé straně a míč se nakonec dostal na kopačky Oskara Fotra, který dokázal zachovat klid a prostřelil vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Vlašim byla při chuti a velkou šanci měl aktivně hrající Filip Blecha, ale jeho gólovou ránu směřující k tyči Zadražil vyrazil konečky prstů na roh.

Druhý poločas se hráči Táborska jen málo dostávali k přímému ohrožení domácí branky a častěji bylo rušno v hostujícím vápně. Deset minut před koncem postrčil Frizoni míč na Blechu, který našel Fotra, ale domácí útočník poslal míč mimo branku! Netrvalo dlouho a v 82. minutě se míče ve vápně ujal Filip Blecha, zbavil se obránců a následně dokázal i přesně zakončit – 3:1. Závěr utkání již šance nepřinesl a Vlašim si připsala úspěšnou generálku před startem druholigového jara.