Vlašim – Táborsko 0:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 1 Táborsko
07. 03. 2021 - 14:30

Vlašim – Táborsko 0:1 (0:0)

 Branky: 57. Holiš.  ŽK: Svoboda - Pecháček, Liepa, Boula. 

Vlašim: Řehák - P. Breda, Broukal, J. Štochl, V. Svoboda (88. Zukal) - Janda (71. Křišťan), Blecha, Průcha (71. Firbacher), Vrána (59. Jurásek) - Dias, Bassey. 

Táborsko: Pecháček - Penc, Tusjak, Holiš, P. Plachý (73. Janošík) - Tolno (88. Dybala), Liepa, Pinc, Boula - Almeida (88. Havrda), Čapek (90. Provazník). 

První jarní utkání nabídlo ve svém úvodu vyrovnanou partii. Oba týmy nechtěly udělat chybu a hrálo se především mezi vápny. Až po dvaceti minutách přišla první velká šance utkání. Plachý utekl po levé straně hřiště a odcentroval do míst, kde stál osamocený Pinc. Jeho hlavičku dokázal zkrotit Řehák a pokračovalo se za bezbrankového stavu. Vlašim odpověděla povedeným čtením hry ve 28. minutě. Průcha vystihl rozehrávku soupeře a Fortune Bassey se již chystal na samostatný únik, ale míč si dal daleko od nohy, kam se rychle dostal Pecháček. 

Za stavu 0:0 se tedy pokračovalo i v závěrečné čtvrthodince prvního poločasu. Domácí dokázali v tomto čase pokrýt přímý kop Jihočechů, ale při následném přechodu do útoku o míč přišli. Toho využil Petr Plachý, který nakonec svou dělovkou pořádně vystrašil vlašimské hráče. Jeho tečovaná rána skončila naštěstí jen vedle branky. Hlavní rozhodčí tak poločas ukončil s nulou na obou stranách. 

Začátek druhé poloviny utkání nabídl velkou aktivitu domácích, ale Bassey ve dvou příležitostech síť nerozvlnil. To se naopak povedlo hostům, když přímý kop uklidil do sítě Roman Holiš a střídačka Táborska explodovala radostí – 0:1. Domácí neznervózněli a o pár okamžiků později to z přímého kopu přímo zkusil Filip Blecha. Chybělo jen málo a bylo vyrovnáno! Domácí lavička zareagovala střídáním, kdy se na hřiště podíval talentovaný Jurásek a byl to právě on, který neohroženě přešel přes tři protihráče, ale ke smůle domácích zakončil celou akci pouze do rukavic brankáře Pecháčka. 

Vlašim cítila svou šanci na vyrovnání a snažila se o něj ze všech sil, ale Diasův pokus a ani následná hlavička po rohovém kopu v síti neskončila. Táborsko se snažilo držet svůj náskok a využívat hlavně rychlé brejky, ale Vlašim byla směrem dozadu pozornější. S blížícím se koncem utkání se domácí snažili ještě oživit ofenzivu a právě střídající Firbacher tvrdě vypálil, ale jeho ránu pokryl pozorný Pecháček stejně jako v nastaveném čase při zakončení Zukala. Táborsko si tedy z Vlašimi nakonec odvezlo všechny tři body.