Vlašim – Táborsko 2:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 1 Táborsko
06. 03. 2022 - 14:30Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Táborsko 2:1 (2:1)

Branky: 33. Suchan, 41. Rigo – 45. Muhamed Tijani (pen.).  ŽK: Gning - Šplíchal, Tusjak.

Vlašim: Vágner – P. Breda, Broukal, Hošek, Icha (69. Zinhasović) – Křišťan (80. Zlatohlávek), Rigo, Suchan (88. Lehoczki), V. Svoboda – Gning (88. Krunert), Jurásek (69. M. Douděra).

Táborsko: Janáček – Tusjak, Rydval, Holiš, Liepa (85. Svatek) – P. Plachý, Javorek, Kosek, Muhamed Tijani – Šplíchal (56. Vozihnoj), Mach (56. Krch).

První domácí zápas letošního roku pro Vlašim začal dobře. Hned v úvodu se dostal do šance jeden z domácích hráčů, ale hostující brankář byl proti jeho snaze dostat míč do sítě. Domácí měli v prvním poločase herní převahu, kterou doplnili i řadou šancí. Jednu z nich měl ve 20. minutě Icha, ale Janáček míč za svá záda nepustil. Podobně tomu bylo i při šanci Křišťana, který to zkoušel z dálky.

Skóre se měnilo až ve 33. minutě, kdy se k míči hnal Gning, který ještě předložil míč na Jana Suchana. Ten ve skluzu přesně zakončil – 1:0. Netrvalo to dlouho a domácí se radovali podruhé, když nenápadnou přízemní střelu poslal přesně k tyči Tomáš Rigo – 2:0

Hosté z jihu Čech v prvním poločase moc nebezpeční nebyli, ale nakonec vytěžili z minima maximum. V samotném závěru poločasu byl faulován Mach a nařízenou penaltu proměnil Muhamed Tijani – 2:1

Po změně stran se hra vyrovnala a i Táborsko dokázalo zahrozit. Po přímém kopu zakončoval Rydval, ale jeho pokud vytáhl na roh Vágner. I na druhé straně úřadoval brankář, když zlikvidoval střelu Křišťana. Zápas byl tak stále otevřený, ale domácí nakonec dokázali veškeré pokusy hostů eliminovat a i v hektickém závěru uhájit své vedení.