Vlašim – Třinec 4:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 4 - 1 Třinec
06. 05. 2022 - 17:30Kollárova ulice, Vlašim

Vlašim – Třinec 4:1 (1:0)

Branky: 16. Suchan, 59. Rigo (pen.), 72. Rigo, 90.+2. Toula – 64. Kania. ŽK: Bedecs, Klusák (oba Třinec). Diváci: 498.

Vlašim: Vágner – Icha, Pe. Breda, Broukal, V. Svoboda – Jurásek (85. Lehoczki), Suchan, Křišťan (78. Krunert), Zinhasović (85. Toula), Rigo (78. Solomon) – Gning (67. Zlatohlávek).

Třinec: Hasalík – Szewieczek (81. Buneš), Bedecs, Bolf (86. Weber), Omasta – Foltyn, J. Javůrek (74. Hýbl), Machuča, Kania (74. Klusák) – Dedič (74. Petráň), Juřena.

Hosté zahájili utkání aktivně, ale Vlašim rychle převzala nad zápasem kontrolu. Už po šesti minutách zápasu mohl otevřít skóre aktivní Gning. Domácí forvard však ve skluzu netrefil branku. Změnu skóre nepřinesla ani šance Riga, který mířil nad branku. Gólu se tak dočkali diváci až v 16. minutě, kdy ve vápně dostal přihrávku Jan Suchan a špičkou kopačky posunul míč za Hasalíka – 1:0.

Vlašim od té doby držela kontrolu nad zápasem a její představení by se dalo nazvat festivalem neproměněných šancí. Nejprve Icha netrefil odkrytou branku a po něm v ještě větší šanci trefil pouze obránce Václav Svoboda. Své umění nakonec domácí střelcům předvedl i Hasalík, který dvěma výbornými zákroky podržel svůj tým. V závěru poločasu po rohovém kopu mířil těsně vedle Broukal. Třinečtí hráči branku domácí mohli ohrozit po rohovém kopu, ale Gning v poslední chvíli dokázal míč dostat do bezpečí.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Domácí byli aktivnější a Suchana vychytal Hasalík. Ovšem hostující brankář zatáhl v 59. minutě za záchranou brzdu a pokutový kop poté proměnil Tomáš Rigo – 2:0. Hosté se poté dostali hned do první velké šance, ale Bolf neuspěl. Ovšem v 64. minutě se prokličkoval do zakončení Lukáš Kania a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1

Vlašim však žádné větší drama nepřipustila a po druhé brance Tomáše Riga po rohovém kopu si vzala zpět dvoubrankové vedení – 3:1. Závěr zápasu se pak dohrával v klidnějším tempu a v nastavení ještě korigoval výsledek Adam Toula, který se jako střídající hráč poprvé trefil po svém návratu do Vlašimi – 4:1