Vlašim – Třinec 4:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 4 - 0 Třinec
01. 04. 2023 - 16:30Kollárova ulice, Vlašim

VLAŠIM – TŘINEC 4:0 (3:0)

Branky: 7. Horský, 13. Suchan, 29. Rigo, 60. Smejkal. ŽK: Vilotić - Brak, Machuča, Tandara. Diváci: 325.

Vlašim: Vágner - Vala, Vilotić, Halinský (70. Nogha), Horský - Smejkal (64. Šimeček), Onije, Křišťan, Suchan, Rigo (70. Janda) - A. Svoboda (83. Biegon).

Třinec: Adamuška - Brak, Jursa, Slaninka (46. Hýbl), Straňák - Holík, Samiec (46. Gembický), Kania (46. Hrdlička), Habusta (78. Omasta), Machuča - Juřena (78. Tandara).

Úvod utkání nezastihl domácí Vlašim v ideálním rozpoložení a po pěti minutách mohl skóre otevřít třinecký Jursa. Odražený míč, ale poslal nad branku. O pár chvil později hosté nevyužili zaváhání domácího obrany a brankáře Vágnera. Udeřilo tedy na druhé straně. Ideální pas dostal Filip Horský a nejlepší střelec zimní přípravy se nemýlil – 1:0. Gól domácí celek uklidnil a otěže zápasu převzali právě svěřenci trenéra Martina Hyského.

Domácí fanoušky pak ještě více rozjásal Jan Suchan, který ve 13. minutě velmi povedenou ranou zpoza vápna překonal Adamušku podruhé – 2:0. Hráči od bájné hory Blaník byli v prvním poločase maximálně produktivní, když i jejich třetí šance skončila brankou. Ve 29. minutě poslal potřetí pro míč do sítě Adamušku Tomáš Rigo – 3:0. Do konce poločasu mohl přidal další branku právě Rigo, ale v nadějné šanci mířil těsně vedle.

V kabině Vlašimi panoval o poločase klid, který narušovala snad jen bouře z kabiny hostů. Trenér Zbončák se rozhodl vzhledem k vývoji zápasu hned pro trojité střídání, které mělo na začátku druhé půle zápasu patřičný efekt. Třinec byl aktivnější a Ondřej Machuča dokonce dostal míč do sítě, ale pro hru rukou nebyl gól uznán. Právě tato situace domácí probudila a vlašimští opět začali kontrolovat hru. Po hodině hry přidal Tomáš Smejkal čtvrtou branku a tím definitivně zlomil odpor hostujícího celku. Vlašim tak mohla slavit třetí výhru v řadě a posun v tabulce na průběžné šesté místo.