Vlašim – Ústí n. Labem 5:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 5 - 2 Ústí n. Labem
30. 08. 2020 - 17:00

Vlašim – Ústí nad Labem 5:2 (3:1)

Branky: 15. Dias (pen.), 32. Písačka (vla.), 44. Ruml, 52. Blecha, 74. Diamé – 7. Koubek, 60. Prošek. ŽK: Bílek, Peterka, Brak (všichni UNL). ČK: 14. Jakš. Rozhodčí: Dorušák – Lakomý, Slavíček. Diváci: 505.

Vlašim: Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Ruml (81. Vrána) – V. Svoboda, Janda (81. Zinhasović), Průcha, Blecha – Firbacher (57. Diamé), Dias (72. Kozel).
Ústí n. Labem: Tvrdoň – Hudec, M. Bílek, Čičovský, Prošek (78. Emmer) – Písačka, Jakš, J. Peterka, Chodora (46. Brak) – Koubek (65. Šilhan), Kušej (78. Jirkovský).

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a pokoušel se o zakončení, které však nepřineslo výraznější nebezpečí. To hosté se osmělili po sedmi minutách hry a hned z toho byla parádní branka. Matěj Koubek dostal hodně prostoru a svou střelu neomylně poslal přímo do sítě – 0:1. Domácí se chvíli z tohoto šoku oklepávali, ale nakonec se dokázali dostat zpět ke své aktivní hře.

Po čtvrthodině zápasu domácí aktivita vyústila faulem na unikajícího Svobodu ve vápně. Za tento zákrok dostal hostující Jakš červenou kartu a navíc se kopala penalta. Míč si postavil Lucas Dias a zkušeně proměnil – 1:1. Vlašimských hráčů bylo najednou plné hřiště a otočit zápas mohl Blecha, ale s jeho ránou si Tvrdoň poradil. Ústečtí hráči se více zatáhli a Vlašim musela dobývat obranné pozice. Jak se navíc ukázalo museli si domácí hlídat i brejky soupeře. Jeden takový zakončil pořádně tvrdou střelou Kušej, ale Řehák byl pozorný.

Výběr Daniela Šmejkala byl nadále aktivní a odměnou byla situace z 32. minuty zápasu. Do vápna se dostal Breda, jehož střelu nešťastně tečoval do sítě Písačka a Vlašim vedla – 2:1. Domácí to však nestačilo a další šanci si připsal Dias. Jeho ránu zastavilo břevno a dorážku Jandy dokázali hosté odehrát na rohový kop. Do konce poločasu se však domácí ještě dokázali prosadit. Přesnou ranou pod břevno se prezentovala nová posila Ondřej Ruml – 3:1.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu Vlašim byla dominantním týmem a hned první velkou šanci dokázal proměnit Filip Blecha – 4:1. Tříbrankové vedení domácí zřejmě trochu ukolébalo a po prohraném souboji se řítil z úhlu sám na branku Prošek a pod nohama Řeháka snížil – 4:2. Právě snížení zápasu pomohlo. Hosté se trochu oklepali a znepříjemňovali domácím jejich kombinace.

Ovšem na vyrovnání bylo stále daleko. To domácí svůj náskok mohli navýšit po akci Diase, ale jeho pokus se do šibenice nevešel. Se svou pumelicí neuspěl ani Blecha, kterému radost zkazilo břevno. Vše napravil až střídající Adama Diamé, který utekl obráncům a sám před Tvrdoněm se nemýlil – 5:2. V závěru zápasu měl Diamé ještě jednu šanci, ale zamířil nad branku. Vlašim tak slavila výhru 5:2.