FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 0 Ústí n. Labem

Vlašim – Ústí n. Labem 3:0 (2:0)

Branky:  ŽK: Zinhasovič - Uličný.  Diváci: 428.

Vlašim: Vágner – Icha, Broukal (62. Lehoczki), P. Breda, V. Svoboda – Jurásek (84. Solomon), Křišťan (62. Krunert), Zinhasović, Suchan (72. Toula), Rigo – Zlatohlávek (62. Gning).
Ústí nad Labem: J. Plachý – Brak, Kurka (46. Uličný), Kabancov (46. Strada), Čítek – Švanda, Jiránek, Miskovič, Ogiomade – A. Černý (58. Hudec), Emmer (75. Pražák).

Utkání měla od úvodního hvizdu Vlašim plně pod svou kontrolou. Už v sedmé minutě zahrozil Rigo, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče. O pár chvil později byl v šanci Jurásek, ale s Plachým obstřelil i branku Army. Skóre se nakonec měnilo až v 17. minutě Breda našel nabíhajícího Juráska, který ještě posunul míč na Tomáše Zlatohlávka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0. Netrvalo dlouho a Plachý lovil míč ze sítě podruhé, když odražený míč po Suchanově pokusu dopravil do sítě Tomáš Rigo – 2:0.

Vlašim i nadále dominovala a Matyáš Vágner měl minimum práce. Hosté se nedostali ani k jedné střele na branku. Zato jeho protějšek musel zasahovat po hlavičce jednoho ze svých obránců. Zbytek prvního poločasu si domácí pohlídali a skóre se již neměnilo.

Do druhého poločasu hostující realizační tým vyslal nové hráče, ale ani to obraz hry nezměnilo. Domácí byli jasně lepší a v 51. minutě dokázal navíc Matěj Jurásek využít ideální pas za obránce a sám před Plachým se nezmýlil – 3:0. První střelu na branku Vlašimi vyslala Arma až v 55. minutě, ale Vágner byl připravený.

To však bylo na dlouhou dobu jediné ohrožení domácí svatyně. Domácí se poté opět vrhli do útoku a zaměstnávali obranu. Největší šanci na zvýšení náskoku měl střídající Adam Toula, ale sám před brankářem neuspěl. Odchovanci domácího klubu se nedařilo překonat Plachého ani po přihrávce Gninga.

V závěru zápasu se nic mimořádného na hřišti neudálo a Vlašim si v klidu pohlídala svůj náskok a připsala si tři body do tabulky, kde i nadále drží druhé místo.