Vlašim – Varnsdorf 0:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 0 Varnsdorf
18. 04. 2021 - 17:00

VLAŠIM – VARNSDORF 0:0 

 ŽK: Červenka - Kazda, Lehoczki, Kubista, Bláha. 

Vlašim: Řehák - P. Breda, J. Štochl, Broukal, V. Svoboda - Janda (75. Ruml), Zinhasović, Průcha, Blecha - Bassey, Červenka (84. Firbacher). 

 Varnsdorf:  A. Richter - Heppner (78. Daniel Novák), Hasil, Kazda (68. Šilhan), Zbrožek - Kouřil, M. Kubista, Bláha, Lehoczki (85. Schön) - Šimon (46. Velich), Ondráček. 

Do nedělního utkání vstoupili domácí dobře a už po pěti minutách hry se v šanci ocitl Marek Červenka. Jeho zakončeni však postrádalo větší razanci a Richter dokázal tuto střeli zkrotit. I nadále určovala tempo hry spíše domácí Vlašim a po dvaceti minutách byla k vidění další zajímavá akce. Blechova rána byla zablokována, stejně tak i zakončení Jandy. Odražený míč, jenž byl stále ve hře nakonec poslal na branku v těžké pozici Blecha, ale Richter opět dokázal zabránit míči v cestě do branky. 

Domácí trenér mohl být s výkonem svých svěřenců během prvního poločasu velmi spokojen. Směrem dozadu hráli domácí velmi dobře a před odchodem do kabin ještě zahrozil v gólové šanci Ladislav Janda, ale jeho dělovku na přední tyč zlikvidoval Richter!

Po změně stran tempo hry upadlo a zajímavých šancí bylo k vidění daleko méně. Postupem času však přeci jen převzali režii hry vlašimští. Jako první mohl gólovou radost zajistit Petr Breda, ale jeho pumelici opět zastavil bezchybný Richter. O chvíli později brankář Varnsdorfu zneškodnil i další zakončení z dílny domácích. 

Hosté se do šancí dostávali pramálo, ale přeci jen se nakonec mohli dočkat úspěchu. Závar ze 78. minuty však vyřešil odkopem na poslední chvíli jeden z domácích obránců. Utkání tedy směřovalo k bezbrankové remíze, kterou mohl rozhodnout v nastaveném čase střídající Filip Firbacher, ale jeho rána nakonec zamířila těsně vedle branky. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.