Vlašim – Vyškov 0:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 1 Vyškov
13. 05. 2023 - 17:00Kollárova ulice

Vlašim – Vyškov 0:1 (0:0)

Branky: 66. Bayo. ŽK: Horský, Musil - Mafwenta, Alégué Elandi, Vintr. Diváci: 265

Vlašim: Vágner - Musil (69. Onije), Halinský, Kulhánek, Heppner - Rigo, Křišťan, Smejkal, Horský, Suchan - Solomon (83. A. Svoboda).

Vyškov: Kinský - Němeček, Srubek, Ramathan, Souaré - Lahodný, Mafwenta - Lacík (33. Vintr), Kanakimana, Alégué Elandi (73. Touré) - Bayo (83. F. Štěpánek).

Druhé utkání na domácím stadionu za sebou rozehráli fotbalisté Vlašimi dobře a v desáté minutě mohl otevřít gólový účet Solomon John, který se uvolnil a na malém vápně se nebál vystřelit. Ovšem jeho pokus zamířil vysoko nad branku. V dalším průběhu prvního poločasu moc šancí k vidění nebylo a oba brankáři mohli být v klidu. Náznaky byly na obou stranách, ale finální fáze vázla. První poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější. V 56. minutě se dostal do zakončení Heppner, ale míči v cestě do branky zabránila hradba těl. Na druhé straně bylo o deset minut veseleji. Přihrávku Elandiho poslal do sítě Fahad Bayo – 0:1. Vlašim se snažila o odpověď, ale obrana Vyškova pracovala na výbornou a pokrývala hrozící nebezpečí včas.

S přibývajícím časem Vlašim otevřela svou hru a využít toho mohl Kanikamana, který uprchl obráncům, ale zakončení nezvládl. Podobě si počínal Touré. Na druhé straně tak nakonec mohl být hrdinou Filip Horský, ale jeho vyložená šance skončila na břevně! Vlašim tak musela přijmout druhou porážku na domácím stadionu v řadě. V dalším kole Vlašim zajíždí na půdu Táborska.