Vlašim – Žižkov 3:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 3 - 0 Žižkov
02. 12. 2020 - 13:30

Vlašim – Žižkov 3:0 (0:0)

Branky: 71. a 87. Firbacher, 61. Blecha. ŽK: Diamé, Kozel, Vrána - Urbanec, Tusjak. Rozhodčí: Dorušák - Hrabovský, Vejtasa.

Vlašim: Vliegen - Dias (90+1. Zukal), V. Svoboda, Diamé (46. Vrána), J. Štochl - Daniel Kozel, Janda (46. Firbacher), Sváta, Broukal - Průcha, Blecha.
Žižkov: Švenger - Žežulka, Tusjak, Skopec, Jaroslav Diviš (86. Bezdička) - Urbanec, D. Richter (68. Nabijev), Batioja, Březina - Auer (68. Zoubele), Mashike Sukisa.

Žižkov působil od začátku zápasu nebezpečněji a domácí se museli mít na pozoru především v obraně. Už v páté minutě musel zasahovat Vliegen proti ráně Diviše a o patnáct minut později musel domácí brankář rychle z brány před dotírajícím Auerem, který se hnal za dlouhým míčem. Domácí se rovněž snažili, ale jejich přechod směrem do útoku hatili často nepřesné přihrávky.

Žižkov plnil roli favorita a držel míč více na svých kopačkách a před koncem prvního poločasu bylo opět horko před domácí brankou. Nejprve Diviš svým pokusem minul pravou tyč Vliegenovi branky a poté Mashikeho a Urbancovu střelu zablokovali domácí obránci. Domácí odpověděli šancí Diamého, ale v tísni dvou obránců nakonec domácí útočník o míč přišel.

Vlašimský trenér Daniel Šmejkal nebyl s prvním poločasem spokojen a do druhého poločasu vyslal na hřiště Vránu a Firbachera. Vlašim hned mohla z tohoto střídání těžit. Firbacher dokázal odcentrovat právě na Vránu, který svým pokusem jen těsně minul domácí branku! Hosté nechtěli zůstat pozadu a odpověděli pokusem Diviše, ale Vliegen předvedl výborný zákrok a podržel svůj tým.

Právě v tu chvíli si domácí zřejmě řekli dost a v 61. minutě vyrazili na zteč, kterou ukončil výstavní ranou do horního rohu branky Filip Blecha – 1:0. Viktorka přispěchala s rychlou odpovědí, ale Vliegen si s hlavičkovým pokusem jednoho z hostujících hráčů dokázal poradit. Pro další vývoj utkání se stalo důležitým poločasové střídání trenéra Daniela Šmejkala. V 71. minutě vystřelil z hranice vápna Lucas Dias a do jeho rány se vložil střídající Filip Firbacher a míč skončil v síti – 2:0.

Dvoubrankový náskok už Vlašim dokázala v poklidu kontrolovat a hosté ze Žižkova neměli vážnější šanci jak ohrozit branku Oliviera Vliegena. Snad jen po přímém kopu Březiny, ale hostující stoper zamířil nad branku a tak mohl opět úřadovat Filip Firbacher, který si počíhal na zadní tyči na míč a dokázal pojistit tři body pro Vlašim – 3:0. Po konečném hvizdu tak bylo ve vlašimské kabině o mnoho veseleji a Žižkov odjížděl od hory Blaník s prázdnou.