Vlašim – Žižkov 1:0

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 0 Žižkov
06. 02. 2021 - 11:00

Deštivé sobotní dopoledne se ve Vlašimi neslo v duchu přípravného zápasu mezi místním druholigovým celkem a hosty z pražského Žižkova. Lépe se po utkání mohli cítit domácí, kteří zvítězili díky brance Marka Červenky z pokutového kopu.

Vlašim – Žižkov 1:0 (1:0)

Branky: 36. Červenka (z pen.)

Sestava Vlašimi: Markovič – Kozel, Štochl, Broukal, Svoboda – Zinhasovič (46. Sváta), Breda, Kristan, Janda (46. Marvis) – Vrána, Červenka (46. Bassey).

V prvním poločase sobotního duelu byla aktivnější domácí Vlašim. V úvodní čtvrthodině však dva střelecké pokusy neohrozily soupeřovu branku nikterak výrazně. První střela našla pouze připraveného brankáře a další pokus zablokoval obránce. Na straně Vlašimi do utkání zasáhl i mladý Jakub Křišťan z pražské Slavie, který se bude snažit prosadit do kádru. Oba celky se snažily hrát aktivně a hra se přelévala ze strany na stranu. Lépe se dařilo domácím, kteří se i dostali do vedení. Ve 36. minutě pronikl s míčem do vápna Ladislav Janda, který byl faulován a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Marek Červenka – 1:0.

Do druhého poločasu hosté prostřídali sestavu a toto střídání se projevilo i na hře. Domácí lavička provedla tři změny v sestavě. Druhá polovina zápasu nabídla větší aktivitu hostujícího celku, ale ani Vlašim nebyla pozadu. Po gólu volala akce, kterou zakončil Bassey těsně vedle branky. Podobně si po centru počínal i Křišťan, který hlavičku poslal nad branku. S blížícím se koncem zápasu převzali otěže zápasu spíše hosté, kteří si vytvořili i několik nadějných šancí, ale brankář Markovič ve svém debutu ve vlašimské brance udržel čisté konto.

Trenér Vlašimi Daniel Šmejkal po utkání: „Jsme rádi, že jsme zápas odehrály. Žižkov byl dobrým soupeřem a utkání mělo slušné tempo. V prvním poločase jsme si vedení zasloužili, protože jsme podle mého názoru byli lepším týmem. Byli jsme agresivní a hráli jsme dobře. Ve druhém poločase byl lepší náš soupeř.“