Vlašim – Znojmo 2:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 2 Znojmo
16. 09. 2018 - 16:30

Vlašim – Znojmo 2:2 (1:1)

Branky:  37. Fotr, 76. Hadaščok - 25. Mudra, 59. Helísek. ŽK: Čereda, Helísek (všichni Znojmo). Rozhodčí: Lerch - Myška, Ratajová. Diváci: 523.

Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec, J. Štochl, Piško, Túlio – Janda, Mareček, Skopec (69. Fortelný), Plachý (59. Kučera) – Hadaščok, Fotr (72. Dao).
Pardubice: Buček – Čereda, Cihlář, Ordoš, Ambrozek (81. Hlůže) – Štrombach (74. Krčík), Helísek, Lacko, Mudra – Dramé, Beganović (34. Teplý).

V úvodu zápasu se musel hostující tým z jihu Moravy bránit náporu Vlašimi, ale tlak nedokázali domácí gólově využít. Hosté se osmělovali postupně a nejprve proti Ambrozkovi vytasil dobrý zákrok Le Giang, následně Štrombach trefil tyč. Hosté byli při chuti a po útoku středem hřiště hlavičkovali hosté těsně vedle šibenice.

Zdálo se, že na řadě bude Vlašim, ale opak byl pravdou. Hosté prostrčili míč za obranu, kde byl připravený Jan Mudra. Ten i přes snahu Marca Túlia dokázal poslat svůj tým do vedení – 0:1. Domácí se rychle oklepali a zahájili tažení za vyrovnáním.

Brankář Buček však ukázal, že pozice jedničky je pro něj jak ušitá a podržel svůj tým proti nebezpečné střele domácích. Ovšem ve 37. minutě byl krátký na střelu Oskara Fotra, který zakončil akci po pravé straně hřiště – 1:1. Do poločasové přestávky mohli domácí skóre otočit, ale střele Marca Túlia do šibenice se připletl do cesty opět Buček.

Druhá část zápasu začala tlakem domácího týmu, který dokázal uzamknout soupeře před jeho vápna. Vlašimi však chyběla větší přesnost ve finální fázi. Opět se tak dostali ke slovu hosté. David Helísek dokonale zmrazil tribuny vlašimského stadionu, kdy zpoza vápna napálil míč a ten zapadl přímo za Le Gianga – 1:2.

Domácí tak opět museli dobývat obranu Znojma. Dlouhé minuty se domácím nedařilo výrazněji hrozit Bučka. Vše odstartoval pokus Adama Kučery, který střelou z přímého kopu jen těsně minul. Marečkovu ránu zablokovala obrana soupeře. Až v 76. minutě se dokázal dostat k odraženému míči Vojtěch Hadaščok, který vyrovnal podruhé skóre nedělního utkání – 2:2. V samém závěru zápasu ještě měli domácí šanci otočit vývoj utkání, ale hlavičce Jakuba Štochla chyběla větší razance. Ve VLašimi se tak zrodila remíza 2:2.