Vyšehrad 1 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Vyšehrad – Vlašim 1:2 (1:0)

Branky: 12. Dočekal – 68. Diamé, 88. Kozel. ŽK: Černý – 65. Štochl.

Vyšehrad: Babka – Čejka, Šandera, Dočekal, Košút – Januška (69. Kříž), Alexandr, Drobílek, Černý (72. Vaněk), Kubala – Králíček (83. Vandas).
Vlašim: Vliegen – Svoboda, Broukal, Štochl, Sváta - Janda (60. Ogiomade), Dias (90. Firbacher), Průcha, Vrána (60. Kozel) - Červenka (56. Diamé).

Vlašim vstoupila do utkání se dvěma změnami v sestavě. V základní jedenáctce pro sobotní duel se objevila dvojice Štochl – Janda. Oba hráči nastoupili po zranění poprvé od začátku. Ladislav Janda si podle předpokladů navlékl i kapitánskou pásku. Právě vlašimskou družinu hlídali od začátku pozorně hostující obránci a nepouštěli nikoho do zakončení. Sami naopak dokázali zahrozit. Ve 12. minutě navíc i účelně. Centr od rohového praporku dopravil do sítě Dočekal – 1:0

Hosté se nadechli k náporu až v závěru prvního poločasu. Blaničtí rytíři se dostali k rozehrávce několika rohů a jeden z nich zakončit Ladislav Janda, ale proti jeho pokusu se vytáhl skvělým zákrokem brankář Babka. Vzápětí mohli naopak zvýraznit náskok domácí po rychlé kombinaci Králíčkův pokus však Vliegen zneškodnil.

Druhý poločas nabídl trochu fotbalové nudy, kterou ukončila až velmi zajímavá a povedená rána Lucase Diase. Jeho ránu musel vytáhnout Babka na roh. Hostující lavička se následně rozhodla pro střídání, které se ukázalo pro zbytek zápasu jako naprosto klíčové. Daniel Šmejkal vyslal na hřiště Diamého s Kozlem. Po zhruba osmi minutách na hřišti se Adama Diamé odvděčil gólem, když proměnil centr Daniela Kozla – 1:1

Závěr utkání patřil Vlašimi, domácí se převážně jen bránili a v 88. minutě byli za svou pasivitu potrestáni. Střelu Daniela Kozla jeden z obránců tečoval do protipohybu bezmocného brankáře a obrat zápasu byl dokonán – 1:2. Vlašim tak mohla slavit tři body a svůj bodový zisk rozšířit na číslo čtrnáct.