Vyškov – Vlašim 1:1

Vyškov 1 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
22. 10. 2022 - 10:15

Vyškov – Vlašim 1:1 (1:1)

Branky: 36. Kulhánek (vla.) - 18. Suchan (pen.). ŽK: Alégué Elandi - Hošek, Solomon, Kulhánek. ČK: 78. Onije (VLA).

Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, Dweh, Ilko – Lahodný, Štěpánek (C) (72. Jambor) – Kanakimana, Cabadaj (57. Lacík), Alégué Elandi (80. Klesa) – Vintr (72. Srubek).

Vlašim: Vágner – Hošek, Kulhánek, Halinský, Heppner – Smejkal (88. Langhamer), Onije, Suchan (C), Rigo (81. Zinhasović), Solomon (81. Horský) – A. Svoboda (90+3. Toula).

Vlašim vstoupila do utkání odhodlaně navázat na minulou výhru v Olomouci a tak bylo vzrušení před domácí brankou. Brankář Kinský si však nakonec situaci pohlídal. Domácí odpověděli šancí Lahodného, ale jeho příležitost skvěle zneškodnil Vágner. A tak měla slovo znovu Vlašim, která měla výhodu pokutového kopu. Míč si vzal na starosti Jan Suchan a uklidil jej přesně k tyči Kinského branky – 0:1.

Vlašim se snažila kontrolovat hru a nepouštět soupeře do šancí, což se ostatně i dařilo, ale pouze do 36. minuty, kdy přišla pro hosty nešťastná chvilka. Míč si totiž do vlastní brány srazil Jiří Kulhánek a bylo srovnáno – 1:1.

Ihned po startu druhé půle se vrhli domácí do útoku a mohli udeřit. Proti byl však brankář Vágner, který dobrým pohybem zastavil Kanakimanu. Hosté nechtěli rozhodně zůstat pozadu a s odpovědí přispěchal aktivní Solomon John. Jeho střelu však dokázal Kinský výborně vyrazit a o chvíli později scházela střele Smejkala trošičku větší přesnost.

Vlašim se nenechala dalším průběhem zápasu ukolébat a snažila se hrát aktivně a zlobit svého soupeře, ale Jan Suchan ve svých šancích neuspěl a gól nepadl. V závěru se však přeci jen musela Vlašim více soustředit na defenzivu, když přišel zákrok Chisoma Onijeho a hostující hráč byl vyloučen.

Necelou čtvrthodinu přesilovky však domácí nedokázali výrazněji využít a utkání tak dospělo do remízového konce. Díky tomu se Vlašim odpoutala od posledního místa a přiblížila se i dalším soupeřům.