Vyškov – Vlašim 1:1

Vyškov 1 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
27. 04. 2022 - 17:00Sportovní areál Drnovice

Vyškov – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 18. O. Vintr – 61. Křišťan (pen.). ŽK: Kanakimana, Harušťák (oba Vyškov).

Vyškov: Kinský - Oulehla, Harušťák, F. Štěpánek, Ilko - Kanakimana (81. Lual), Cabadaj (66. Ackroyd), Lahodný, Lacík (81. Němeček) - Moučka (69. M. Sedlák) - O. Vintr (C) (69. Klesa).

Vlašim: Vágner – Icha, Broukal, Pe. Breda (C), V. Svoboda – Jurásek (90+3. Lehoczki), Křišťan, Zinhasović (86. Krunert), Suchan (90+3. Kneifel), Rigo – Gning (84. Toula).

Vlašim zajížděla do Drnovic v roli favorita utkání, ale jednoduchá práce svěřence trenéra Martina Hyského rozhodně nečekala. Vyškov totiž chtěl ukončit dlouhé čekání na výhru. A v úvodu utkání to bylo znát. Vyškov začal zápas velkou aktivitou a více práce měli obránci hostí, kteří nakonec kapitulovali po osmnácti minutách hry. Moučka krásnou kolmicí vyslal mezi stopery Ondřeje Vintra. Ten šel sám na branku ještě se dvěma spoluhráči, ale nakonec zvolil individuální řešení a po zemi trefil k tyči svůj desátý gól v sezóně – 1:0

Domácí byli jako politi živou vodou, ale další gól nepřidali. Vlašim naopak postupem času začala získávat půdu pod nohama a byla aktivnější a více v držení míče. Výrazněji ohrozit branku domácích se však nepodařilo. Naopak domácí mohli udeřit v závěru poločasu. Vágner však za svá záda již míč nepustil.

Úvod do druhého poločasu utkání nepřinesl vážnější šance ani na jedné straně. Jeden z rozhodujících momentů duelu přišel po hodině hry, kdy sudí po zákroku Kanakimany na Svobodu nařídil penaltu pro Vlašim. K té se postavil Jakub Křišťan a i s trochou štěstí dostal míč do sítě – 1:1. Vlašimští vycítili šanci a otočit vývoj utkání mohl Gning, ale jeho na poslední chvíli zastavil jeden z obránců. Podobné to bylo i s akcí Jana Suchana. Závěr zápas již větší šance nepřinesl a oba celky se tak rozešly smírně.