Žižkov – Vlašim 2:0

Žižkov 2 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
18. 05. 2019 - 17:00

Žižkov – Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 51. Mizerák (vl.), 56. Frizoni. ŽK: Janda, Fortelný, Novotný, Štochl. Diváci: 853. Rozhodčí: Machálek – Vitner, Vaňkát. 

Žižkov: P. Soukup – Tusjak, Rothe, Opluštil (C), Frizoni – Batioja (90+2. T. Zeman), Žežulka – Urbanec, Hejný (64. Auer), Bazal – Kubala (79. Mashike Sukisa).   

 Vlašim: Řehák – Pavlík (71. Badocha), J. Štochl (C), Červak, Mizerák – Skopec – Janda (62. Novotný), Blecha, Fortelný, Kučera (62. Mil. Kadlec) – Fotr.  

V prvním poločase si domácí fotbalisté nevytvořili žádnou pořádnou brankovou příležitost. Vlašim byla aktivnější, ale skóre také neotevřela. Adam Kučera si přitom vypracoval dvě velmi dobré šance. Nejprve šikovně prokličkoval žižkovskou obranou a zastavil ho až povedeným zákrokem gólman Soukup. Těsně před přestávkou byl Kučera ještě blíže gólu, když se zjevil osamocený před domácí brankou a už to vypadalo, že se dostane i přes Pavla Soukupa, ten nakonec jeho tutovku dokázal zneškodnit a vytěsnil míč na rohový kop.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už se domácí fanoušci gólů dočkali, a míče končily v té správné síti pro Žižkov. První branka padla pro hosty velmi smolně. Balon propadl do pokutového území a za Řeháka si ho srazil obránce Ján Mizerák. Hned po pěti minutách už to bylo 2:0 pro Pražany, kteří se prosadili skutečně ukázkově! Bernardo Frizoni si totiž našel míč v pokutovém území v akrobatické poloze a parádními nůžkami prostřelil gólmana Řeháka!

Hostující brankář musel vzápětí vyběhnout rychle z branky, aby odkopl míč před dotírajícím žižkovským útočníkem. Vlašim už utkání zdramatizovat nedokázala, byla sice aktivnější, ale žádnou větší příležitost si nevypracovala. Viktoria tak bere tři body a stále drží naději na udržení ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE! Je sice stále poslední, avšak před posledním kolem ztrácí pouze bod na Znojmo a Táborsko.