Žižkov 0 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Žižkov – Vlašim 0:1 (0:0)

Branky: 78. Svoboda. ŽK: Březina, Diviš - Hašek. Diváci: 613.

Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Súkenník, Březina, Dudl – Nešický, Batioja (83. Antl), Bazal (64. Jaroslav Diviš) – Urbanec (75. Bezdička), Egidio (83. Szotkowski), Nabijev (75. Halgoš).

Vlašim: Řehák – D. Hašek, J. Štochl, Broukal – Mil. Kadlec, P. Breda, Janda (C) (75. Frizoni), Blecha, V. Svoboda – Záviška (75. Diamé), Vrána (85. Bičiště).

Vlašim zahájila utkání pod vysílačem odvážně a už po sedmi minutách hry se dostala do šance. Míč ve vápně vybojoval Ladislav Janda a Švenger musel pohotově zakročit, aby zabránil míči v cestě do sítě. Viktorka se nemohla dostat do tlaku, tak jak by si představovala a těžit z toho mohli opět hosté. Hašek však branku z úhlu netrefil a pokus Závišky zamířil nad branku. Největší šanci prvního poločasu si vytvořili domácí po přímém kopu Březiny, kdy musel Řehák zasahovat. Výborný zákrok si připsal hostující brankář i proti zakončení Egidia.

Po změně stran přítomní diváci mnoho šancí neviděli. Oba celky zahrávaly několik rohových kopů, ale nebezpečí se nekonalo ani před jednou brankou. Domácí tým byl favoritem a jeho příznivci čekali tlak na soupeře, ale ten se nekonal. Naopak horké chvilky zažívali domácí. Švenger nejprve neodhadl situaci a byl u míče později, ale Vrána nedokázal odkrytou branku trefit. Jandovu ránu dokonce musel vykopávat z brankové čáry obránce. Jak se říká do třetice všeho dobrého. V 78. minutě Vrána poslal míč přes malé vápno na Václava Svobodu, který se nemýlil a poslal hosty do vedení – 0:1

Domácí v závěru přeci jen zabrali a vytvořili si dvě šance na vyrovnání. Nejprve z úhlu střílel mimo Diviš a poté se Řehák výborně předvedl proti střele Halgoše. Vedení tak hosté udrželi a ze Žižkova vezou plný počet bodů.