Žižkov – Vlašim 3:1

Žižkov 3 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
09. 05. 2021 - 10:15

Žižkov – Vlašim 3:1 (2:0)

Branky: 21. a 37. Nabijev, 90+5. Diviš - 61. Bassey. ŽK: Švenger, Muleme, Ahamada - Bassey.

Žižkov: Švenger – Řezáč, Žežulka, Pudil, Muleme – Sixta, Batioja (84. Hušek) – Nabijev (78. Ahamada), D. Richter (57. Jaroslav Diviš), Auer (78. Bezdička) – Mashike Sukisa (57. Petrlák).

Vlašim: Řehák – Ruml, Broukal, J. Štochl (C), P. Breda – Jurásek (74. Firbacher), Křišťan, Průcha (46. Dias), V. Svoboda (70. Ogiomade) – Zinhasović (88. Zukal), Bassey.

Utkání sousedů v tabulce nabídlo od začátku utkání zajímavou podívanou. Jako první se do šance dostali domácí a  brankář Řehák byl již překonán, ale ještě jej stihl zastoupit Jakub Štochl. I nadále byli domácí nebezpeční, ale Vlašim další dvě šance dokázala ustát bez inkasované branky.

Hosté tedy mohli domácí zaskočit po přímém kopu. Přímou střelu na zadní tyč však zastavila v cestě do sítě tyč domácí svatyně! Poté se do centru položil Václav Svoboda, ale Švenger byl pozorný a míč za svá záda nepustil. Skóre se měnilo až ve 21. minutě. Domácí Viktorka zahrála parádně přímý kop, který uklidil do sítě Farid Nabijev – 1:0

Vlašim se snažila o rychlou reakci, ale nepřesnosti ve finální fázi hatili útočné snahy. Hosté cítili podporu několika svých fanoušků a po půlhodině hry mohlo být srovnáno. Jakub Křišťan nabídl míč rozběhnutému Svobodovi, ale před ním nakonec stihl zasáhnout ještě brankář Žižkova. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ve 37. minutě si opět našel míč ve vápně Farid Nabijev a domácí vedli o dvě branky – 2:0

Vlašim tedy do druhého poločasu vstupovala s dvoubrankovým mankem, které se snažil umazat střídající Lucas Dias, ale jeho dalekonosná střela úspěšná nebyla. Vše se povedlo až v 61. minutě, kdy |Lucas Dias vyslal ideální přihrávku za obranu a Fortune Bassey si věděl rady a poslal míč za Švengera – 2:1. O sedm minut později mohlo být srovnáno, když tentýž hráč napřáhl zpoza vápna, ale tentokrát míč zamířil těsně vedle.

Zápas byl tedy stále otevřený a domácí si mohli tři body pojistit v 81. minutě, kdy se do centru vložil domácí Batioja, ale hlavou zamířil vedle. S blížícím se koncem závěru se hosté snažili vrhnout všechny síly do útoku a Žižkov dokázal využít vyhraného souboje na své polovině a v nastaveném čase dal výsledku konečnou podobu Jaroslav Diviš – 3:1. Na čtvrté místo tabulky se tedy posunula Viktoria Žižkov.