Generálka na výbornou! Vlašim – Táborsko 2:0

Již za týden startuje jarní část Fortuna národní ligy a poslední zkoušku před prvním ostrým startem skládali v sobotu odpoledne fotbalisté Vlašimi, kteří na domácí půdě přivítali jihočeské Táborsko. Zápas hraný za mrazivého počasí nakonec ovládla Vlašim a zvítězila 2:0.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 36. Hadaščok, 58. Janda.

Sestavy: Vlašim: Řehák – Kadlec, Piško, Štochl (65. Březina), Tulio – Plachý, Skopec, Badocha (65. Cabadaj), Ivanko (55. Janda) – Frýdek (46. Fotr), Hadaščok.

Táborsko: Toma – Prošek, Navrátil, Zavadil, Souček – Kučera – Vandas, Nešický, Kopřiva, Mrsič – Musiol.

Do generálky Vlašim vstoupila dobře a v utkání byla lepším týmem. Domácí celek si dokázal více hlídat míč a soupeře nepustil do žádné vyložené šance, která by výrazněji ohrozila branku střeženou Řehákem. Domácí se dostávali častěji do zakončení a šancí bylo na straně týmu Petra Havlíčka také více, ale změna skóre se dlouhou dobu nekonala. Až ve 36. minutě dokázal Vojtěch Hadaščok využít skulinku v obraně jihočeského týmu a poslal domácí do vedení.

Velké míchání sestavou o poločasové přestávce již neproběhlo. Na hřiště se nově ocitl od začátku druhé půle jen Oskar Fotr, který také mohl navýšit skóre, ale s pokutovým kopem si domácí útočník neporadil ideálně. Daleko lépe si počínal Ladislav Janda, který přišel na hřiště v 55. minutě a již o tři minuty později dokázal využít zaváhání Martina Ngimbiho, který odešel z Vlašimi právě do Táborska. Vlašim tedy získala dvou brankový náskok, který dokázala pohlídat a připsat si tak před startem jarní části soutěže výhru.

„Dokázali jsme přehrát soupeře a vytvořit si i další šance, které však zůstaly neproměněny. Je dobré, že jsme dokázali v dnešním utkání udržet nulu. Ve hře jsem samozřejmě viděl určité nedostatky, na kterých budeme ještě pracovat. Například větší důraz v defenzivní činnosti,“ hodnotil utkání trenér Petr Havlíček.