Generálka Vlašimi nevyšla, Č. Budějovice – Vlašim 3:1

Generálku na jarní část Fortuna národní ligy mají za sebou fotbalisté Vlašimi. V pátek večer se tým vedený Martinem Haškem představil na stadionu v Českých Budějovicích. Místnímu Dynamu středočeský celek nakonec podlehl 1:3.

SK Dynamo České Budějovice – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (2:0)

Začátek utkání byl nepříjemný pro domácí celek. Ovšem ne výsledkově. Po srážce se spoluhráčem musel pro zranění odstoupit zkušený Jiří Kladrubský. Tím se však domácí celek nenechal zaskočit a pustil se do Vlašimi, která nechala v utkání odpočívat své největší útočné hvězdy Hadaščoka s Vyhnalem. V 10. minutě si zpracoval míč Čavoš a nádhernou střelou nedal Nguyenovi šanci a Dynamo vedlo – 1:0. Netrvalo dlouho a brankář Vlašimi sahal pro míč do své sítě podruhé. Tentokrtá standardní situaci dokázal nakonec zužitkovat Šourek – 2:0.

Hosté z Vlašimi se snažili o reakci do poločasové přestávky a po půlhodině hry mohli uspět i oni. Na konci dobré akce byl zkušený záložník Daniel Tarczal, který mohl snížit, ale výborně si proti němu počínal brankář Křížek, který zabránil ve spolupráci s obránci míči v cestě do sítě.

Do druhé poloviny zápasu vstoupilo se změnamy v sestavě pouze Dynamo. Hra se nesla v klidném duchu a oba brankáři neměli mnoho práce. Více štěstí přeci jen měli domácí, kteří si dokázali pohlídat linii ofsajdu a následně třetím gólem okořenit přípravné utkání. Střelcem byl Lukáš Matějka. Vlašim zápas nezabalila a snažila se o vstřelení branky, což se nakonec povedlo. Filip Hašek se svým pokusem neuspěl, ale jeho kolega Vojtěch Hadaščok měl více štěstí a dokázal míč dorazit do branky a uzavřít tak konečné skóre zápasu.

Vlašim tedy v generálce na jarní část soutěže neuspěla a musela zkosunout porážku 1:3. Již přístí týden v sobotu (4. března) Vlašim doma přivítá Frýdek-Místek. Výkop utkání je ve 14:30.