Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Heppner: Škoda že podzim skončil

Po nedělní výhře 2:1 nad Karvinou propukla na hřišti velká radost. Vlašim se díky sérii šesti zápasů bez porážky dokázala vyhoupnout na dvanácté místo tabulky. „Možná je škoda, že podzim skončil, když jsme se tak rozjeli,“ řekl s úsměvem po zápase obránce Petr Heppner. 

Jaké jsou vaše pocity z vítězného zápasu proti Karviné? 

Zápas jsme chtěli za každou cenu zvládnout, protože jsme věděli, že pokud to zvládneme, tak se můžeme zvednout ze dna tabulky. Nakonec se nám to podařilo! Zase jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili, ale naštěstí to bylo za tři body, takže nás to nemusí tolik mrzet. Řekl bych, že to byl od nás dobře zvládnutý zápas, dařilo se nám herně i výsledkově. Takže spokojenost!

Závěr podzimu byl úplným opakem jeho začátku. Dokázali jste šest zápasů neprohrát. V čem je podle tebe tajemství úspěchu?

Těžko říct, čím přesně to bylo, ale v mnoha zápasech nám chyběla kvalita ve finální fázi a když už jsme vedli, tak jsme dostávali strašně laciné góly. Herně jsme ve většině zápasů byli lepší než soupeř, někdy chybělo i trochu toho štěstí, ale teď v těch posledních šesti zápasech se to naštěstí zlomilo a udělali jsme důležitých dvanáct bodů. Řekl bych ze si naše hra konečně sedla a začalo se dařit, jen je škoda ze už je konec podzimu. Zrovna když jsme to měli dobře rozjetý (směje se).

Jak celkově hodnotíš podzimní část sezóny? 

Celkový pohled nakonec není úplně tak špatný, jak se zdálo šest kol před koncem podzimu. Stále můžeme hrát i o vršek tabulky. Je to hodně vyrovnané a bude to určitě boj do posledního kola.

Ve Vlašimi jsi od léta. Jak se ti zatím v našem klubu líbí?

Líbí se mi tu. Celkem rychle jsem zapadl do kabiny mezi kluky, což je vždycky důležité. Kabina je super, nikdo tady není žádný machýrek (směje se) a se všemi se tady dá normálně bavit, za což jsem rád.

Dovolená zdaleka ještě nezačíná čekají vás zápasy Tipsport ligy. Jak se na ně těšíš?

Je to tak. Ještě tři týdny teď budeme trénovat a odehrajeme tři zápasy Tipsport ligy, kde nás čekají tři ligové týmy, takže to bude zase dobrá zkušenost si proti nim zahrát.

Za pár dnů také začíná fotbalové mistrovství světa. Koho favorizuješ na celkového vítěze?

Hodně lidí říká, že vyhraje Brazílie, ale já bych dal šanci Anglii (směje se).