I druhý zápas Tipsport ligy přinesl prohru

I druhé utkání zimní Tipsport ligy přineslo fotbalistům Vlašimi porážku. Tentokrát výběr ze středočeského města podlehl prvoligovému celku z Pardubic těsně 1:2. Po vyrovnaném prvním poločase rozhodli pardubičtí o své výhře gólem Hlavatého třináct minut před koncem.

Vlašim – Pardubice 1:2 (1:1)

Branky: 42. Smejkal – 28. Koukola, 77. Hlavatý. ŽK: Huf (PCE).

Sestavy: Vlašim: Vágner – Hošek, Halinský, Lehoczki, Provod (46. Heppner) – Suchan, Onije, John (60. Langhamer), Smejkal (46. Randzu), Rigo (46. Šimeček) – Horský (60. Toula).

Pardubice: Markovič – Rosa, Vlček, Hranáč, Koukola – Janošek, Icha, Solil – Sychra (C), Černý, Lima.
Náhradníci: Kostka, Míka, Tecl, Chlumecký, Hlavatý, Tischler, Huf, Kapanga.

První poločas nabídl v celku vyrovnaný fotbal. Mírnou územní převahu měli přeci jen pardubičtí fotbalisté, kteří šli také jako první do vedení, když se přesnou střelou prezentoval Tomáš Koukola – 0:1. Ještě před úvodní brankou utkání zachránil Pardubice brankář Markovič, který zneškodnil povedenou hlavičku jednoho z vlašimských fotbalistů. Ti se však nakonec branky také dočkali, když se tři minuty před koncem poločasu prosadil Tomáš Smejkal – 1:1.

Po změně stran začali aktivněji vlašimští, ale slabý pokus z 51. minuty našel pouze připraveného brankáře v pardubické svatyni. Poté začali úřadovat ligový fotbalisté. Nejprve přestřelili z dobré šance a poté z povedenou ránu z přímého vyrazil brankář Vlašimi na roh. Převážit zápas na svou stranu mohla Vlašim v 73. minutě, ale brankář byl proti a povedenou ránu zkrotil. Litovat tedy mohli svěřenci Martina Hyského o pár minut později, když se dostal k míči Tomáš Hlavatý a přesnou střelou rozhodl zápas – 1:2.